WTA Strasburg: Daria Gawriłowa kontra Samantha Stosur w II rundzie. Lucie Safarova wróciła do gry

Daria Gawriłowa i Samantha Stosur zmierzą się o ćwierćfinał turnieju WTA International w Strasburgu. Po trzymiesięcznej nieobecności na korty wróciła Lucie Safarova.

Daria Gawriłowa Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Daria Gawriłowa
Australijki w komplecie awansowały do II rundy turnieju w Strasburgu. Daria Gawriłowa (WTA 24) zwyciężyła 7:6(8), 7:6(6) Jennifer Brady (WTA 83). W pierwszej partii tenisistka z Melbourne wykorzystała piątą piłkę setową, a sama w 12. gemie odparła dwa setbole. W drugim secie spotkanie zamknęła za trzecim meczbolem. W ciągu dwóch godzin i 19 minut popełniła 14 podwójnych błędów, ale nie przeszkodziło jej to w wygranej.

W walce o ćwierćfinał dojdzie do starcia dwóch Australijek. Gawriłowa zmierzy się z Samanthą Stosur (WTA 60), która pokonała 6:3, 6:2 Sofię Kenin (WTA 92). W ciągu 73 minut triumfatorka imprezy z 2015 i 2017 roku zaserwowała 12 asów i odparła sześć z ośmiu break pointów. W ubiegłym sezonie Stosur pokonała Gawriłową w finale w Strasburgu. Bilans ich wszystkich spotkań to 2-2.

Ashleigh Barty (WTA 17) w ciągu 75 minut pokonała 6:4, 6:4 Luksikę Kumkhum (WTA 98). Tenisistka z Ipswich obroniła dwa break pointy i zdobyła 28 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Pauline Parmentier (WTA 75), która wygrała 6:4, 7:6(8) z Yafan Wang (WTA 80). W drugim secie Francuzka wróciła z 1:3. W tie breaku prowadziła 5-0, ale zanim zamknęła spotkanie obroniła piłkę setową przy 6-7.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 31) w 50 minut rozbiła 6:0, 6:0 Tatjanę Maria (WTA 64). Rosjanka zdobyła 52 z 74 rozegranych punktów (70 proc.). W II rundzie tenisistka z Moskwy zmierzy się ze swoją rodaczką Natalią Wichliancewą. Dominika Cibulkova (WTA 36) odparła osiem z dziewięciu break pointów i pokonała 6:4, 6:2 Chloe Paquet (WTA 255).

Timea Babos (WTA 37) wygrała 6:4, 6:0 z Fioną Ferro (WTA 256). W trwającym 65 minut meczu Węgierka zaserwowała siedem asów, zdobyła 22 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła trzy z czterech break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Zarina Dijas. Su-Wei Hsieh (WTA 49) zwyciężyła 2:6, 7:5, 6:2 Kaię Kanepi (WTA 51). Tajwanka wróciła ze stanu 2:6, 2:4.

Lucie Safarova (WTA 54) pokonała 6:2, 4:6, 6:3 Marinę Mielnikową (WTA 304). W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Rosjanka popełniła 16 podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 36 punktów przy swoim drugim podaniu. Dla Czeszki to pierwszy turniej od lutego. Finalistka Rolanda Garrosa 2015 zmagała się najpierw z wirusem, następnie z infekcją bakteryjną i bólem stawów. W II rundzie była piąta rakieta globu zagra z Hsieh.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)