WTA Strasburg: Samantha Stosur ponownie lepsza od Darii Gawriłowej. Ashleigh Barty w ćwierćfinale

Samantha Stosur pokonała Darię Gawriłową i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach ziemnych w Strasburgu.

Samantha Stosur Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Samantha Stosur
W II rundzie doszło do starcia Australijek, które rok temu spotkały się w Strasburgu w finale. Ponownie lepsza okazała się Samantha Stosur (WTA 60), która w środę wróciła z 1:4 w drugim secie i pokonała 6:3, 6:4 Darię Gawriłową (WTA 24). W trwającym 92 minuty spotkaniu mistrzyni US Open 2011 zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z ośmiu break pointów. Stosur to dwukrotna triumfatorka imprezy w Strasburgu (2015, 2017). Kolejną jej rywalką będzie Słowaczka Dominika Cibulkova, z którą ma bilans meczów 5-1.

Ashleigh Barty (WTA 17) wygrała 6:1, 6:4 z Pauline Parmentier (WTA 75). Australijka zgarnęła 41 z 55 punktów przy swoim podaniu i obroniła cztery break pointy. W ćwierćfinale tenisistka z Ipswich zmierzy się z Qiang Wang.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 31) zwyciężyła 6:4, 6:4 Natalię Wichliancewą (WTA 81). Tenisistka z Moskwy odparła cztery z pięciu break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania. Kolejną jej przeciwniczką będzie Kazaszka Zarina Dijas.

Su-Wei Hsieh (WTA 49) pokonała 6:2, 6:3 Lucie Safarovą (WTA 54). W ciągu 89 minut Tajwanka zaserwowała dziewięć asów, zgarnęła 37 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła sześć z siedmiu break pointów. W ćwierćfinale zagra z Rumunką Mihaelą Buzarnescu.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)