ATP Genewa: Stan Wawrinka wygrał pierwszy mecz od 8 lutego. Trzy sety Fabio Fogniniego

Broniący tytułu Stan Wawrinka w dwóch setach pokonał Jareda Donaldsona w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Genewie. Dla Szwajcara to pierwszy wygrany mecz od ponad trzech miesięcy.

Marcin Motyka
Stan Wawrinka Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Miejscowi kibice musieli długo czekać, by zobaczyć w akcji swojego idola, Stana Wawrinkę. Pierwotnie mecz II rundy turnieju ATP w Genewie pomiędzy Szwajcarem a Jaredem Donaldsonem został zaplanowany we wtorek na godz. 18:00. Jednak z powodu opadów deszczu tenisista z Lozanny i jego amerykański rywal na korcie pojawili się dopiero w środę, kilkadziesiąt minut po 20:00.

Wawrinka, który powoli odbudowuje swoją dyspozycję po kontuzji i operacji kolana, kontrolował mecz od początku do końca. Grał agresywnie, skutecznie serwował (przy własnym podaniu zdobył 77 proc. rozegranych punktów i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem) oraz wykorzystywał szanse przy podaniu rywala. W obu setach po jednym razie przełamał Donaldsona i ostatecznie zwyciężył 6:3, 6:4 w 68 minut.

Dla Szwajcara to pierwszy wygrany mecz od 8 lutego, kiedy to II rundzie zawodów w Sofii ograł Viktora Troickiego. O kolejną wygraną Wawrinka, mistrz dwóch ostatnich edycji Banque Eric Sturdza Geneva Open, powalczy z Martonem Fucsovicsem. Węgier w środę wyeliminował Francesa Tiafoe'a.

Udany debiut w imprezie w Genewie zanotował Fabio Fognini. Włoch wprawdzie przegrał pierwszego seta w pojedynku z kwalifkantem Noahem Rubinem, ale w dwóch kolejnych oddał Amerykaninowi zaledwie cztery gemy. W ćwierćfinale rozstawiony z numerem drugim Fognini zmierzy się z innym reprezentantem USA, Tennysem Sandgrenem, który okazał się lepszy od Mirzy Basicia i pierwszy raz w karierze zameldował się w 1/4 finału turnieju głównego cyklu rozgrywanego na europejskiej mączce.

Andreas Seppi udanie dokończył przerwane we wtorek spotkanie z Bernabe Zapatą. Mecz został wznowiony przy prowadzeniu Włocha 7:5, 3:2, a zakończył się wynikiem 7:5, 6:3. W 1/4 finału oznaczony numerem siódmym Seppi zagra z Peterem Gojowczykiem.

Z powodu niesprzyjającej aury mecze Sama Querreya z Guido Pellą i Lukasa Rosola ze Steve'em Johnsonem zostały przełożone na czwartek.

Banque Eric Sturdza Geneva Open, Genewa (Szwajcaria)