WTA Norymberga: trudna przeprawa Kiki Bertens z Moną Barthel. Katerina Siniakova w półfinale

Kiki Bertens stoczyła trzysetowy bój z Moną Barthel w II rundzie turnieju WTA International w Norymberdze. Do półfinału awansowała Katerina Siniakova.

Kiki Bertens Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Kiki Bertens
Na czwartek organizatorzy turnieju w Norymberdze zaplanowali dokończenie II rundy i rozegranie wszystkich ćwierćfinałów. Mecze znów zostały zakłócone przez deszcz i wyłoniona została tylko jedna para półfinałowa.

W II rundzie Kiki Bertens (WTA 18) miała trudną przeprawę z Moną Barthel (WTA 122). Holenderka wróciła z 2:4 w trzecim secie i zwyciężyła 6:7(2), 6:2, 6:4 po dwóch godzinach i 10 minutach. W całym meczu było 15 przełamań, z czego dziewięć dla tenisistki z Wateringen. Było to 11. spotkanie obu zawodniczek i po raz trzeci lepsza okazała się Bertens. Holenderka to triumfatorka turnieju w Norymberdze z 2016 i 2017 roku. W ćwierćfinale jej rywalką będzie Belgijka Kirsten Flipkens, z którą ma bilans meczów 1-2.

Alison Riske (WTA 105) wygrała 3:6, 6:4, 6:4 z Julią Putincewą (WTA 93). W trwającym dwie godziny i 41 minut meczu Amerykanka obroniła 13 z 18 break pointów, a sama wykorzystała sześć z 10 szans na przełamanie. O półfinał tenisistka z Nashville zagra z Rumunką Soraną Cirsteą, z którą ma bilans spotkań 1-3.

W półfinale jest już Katerina Siniakova (WTA 57), która w czwartek rozegrała trzy sety. Najpierw dokończyła mecz z Veroniką Cepede Royg (WTA 87) pokonując Paragwajkę 7:5, 6:4. W drugiej partii Czeszka wróciła z 2:4. Kilka godzin później zwyciężyła 7:5, 6:4 Fanny Stollar (WTA 203). W pierwszym secie Siniakova wybrnęła ze stanu 2:5 po obronie sześciu piłek setowych. W całym spotkaniu odparła osiem z 10 break pointów i zaserwowała siedem asów.

Czeszka awansowała do drugiego półfinału w sezonie, po Shenzhen. O finał zmierzy się z Johanną Larsson (WTA 97), która pokonała 5:7, 7:5, 6:4 Kristynę Pliskovą (WTA 70). W ciągu dwóch godzin i 16 minut Szwedka uzyskała sześć przełamań i zdobyła o dziewięć punktów więcej od rywalki (115-106). Tenisistka z Helsingborga osiągnęła pierwszy półfinał od kwietnia 2017 roku (Bogota).

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)