Roland Garros: Venus Williams za burtą! Sloane Stephens w 49 minut w II rundzie

Venus Williams na I rundzie zakończyła występ w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie 2018. Amerykanka przegrała z Chinką Qiang Wang. W 49 minut pierwszy mecz w turnieju wygrała Sloane Stephens.
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Venus Williams

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

Venus Williams (WTA 9) po raz 21. wystąpiła w Rolandzie Garrosie. W niedzielę przegrała 4:6, 5:7 z Qiang Wang (WTA 91). Amerykanka po raz czwarty odpadła z Rolanda Garrosa w I rundzie. Wcześniej zdarzyło się jej to w 2001, 2013 i 2015 roku. W drugim secie Chinka wróciła ze stanu 0:3.

W trwającym godzinę i 40 minut meczu Williams uzyskała dwa przełamania, ale sama cztery razy straciła serwis. Przy swoim drugim podaniu zdobyła tylko 14 z 35 punktów. Amerykanka posłała 28 kończących uderzeń przy 35 niewymuszonych błędach. Wang miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 14 pomyłek.

Williams i Wang drugi rok z rzędu spotkały się w I rundzie Rolanda Garrosa. W ubiegłym sezonie Amerykanka zwyciężyła 6:4, 7:6(3). Kolejną rywalką Chinki będzie Chorwatka Petra Martić, z którą zmierzy się po raz pierwszy.

Sloane Stephens (WTA 10) w 49 minut rozbiła 6:2, 6:0 Arantxę Rus (WTA 106). Holenderce zanotowano tylko dwa kończące uderzenia przy 25 niewymuszonych błędach. Amerykanka miała 17 piłek wygranych bezpośrednio i 15 pomyłek. Mistrzyni US Open nie musiała bronić ani jednego break pointa, a sama zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. Kolejną jej rywalką będzie Magdalena Fręch.

Alize Cornet (WTA 33) wróciła z 2:6, 0:2 i zwyciężyła 2:6, 6:2, 6:3 Sarę Errani (WTA 74). W ciągu godziny i 59 minut było 13 przełamań, z czego siedem dla Francuzki. Reprezentantka gospodarzy posłała 44 kończące uderzenia i popełniła 33 niewymuszone błędy. Włoskiej finalistce Rolanda Garrosa 2012 naliczono 20 piłek wygranych bezpośrednio i 28 pomyłek. Jennifer Brady (WTA 83) w 63 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Amandine Hesse (WTA 199). Amerykanka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.