Roland Garros: Andżelika Kerber po trzech latach wygrała mecz w Paryżu. Spotkanie Simony Halep odwołane

Andżelika Kerber pokonała Monę Barthel i po trzech latach ponownie zagra w II rundzie Rolanda Garrosa. We wtorek nie odbył się mecz liderki rankingu Simony Halep.
Andżelika Kerber Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Andżelika Kerber

Kiki Bertens i Jekaterina Makarowa to pogromczynie Andżeliki Kerber (WTA 12) w I rundzie Rolanda Garrosa w dwóch poprzednich sezonach. Niemka wymazała z głowy demony przeszłości i we wtorek pokonała 6:2, 6:3 swoją rodaczkę Monę Barthel (WTA 122). W trwającym godzinę meczu była liderka rankingu trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z ośmiu break pointów. Naliczono jej 13 kończących uderzeń i 18 niewymuszonych błędów. Barthel miała 13 piłek wygranych bezpośrednio i 36 pomyłek.

W II rundzie Kerber zagra z Aną Bogdan (WTA 66), która zwyciężyła 6:3, 1:6, 6:4 Marketę Vondrousovą (WTA 94). W trzecim secie Czeszka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale zmarnowała cztery break pointy na 5:4, a w 10. gemie oddała podanie do 15. W ciągu godziny i 53 minut 18-latka z Sokolova zamieniła na przełamanie tylko trzy z 12 okazji. Obie tenisistki miały po 32 kończące uderzenia i po 24 niewymuszone błędy. Bogdan zdobyła o dwa punkty więcej od Vondrousovej (87-85). Rumunka wykorzystała wszystkie trzy break pointy.

Julia Görges (WTA 11) wygrała 6:4, 5:7, 6:0 z Dominiką Cibulkovą (WTA 32). W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu Niemka zaserwowała 17 asów. Posłała 47 kończących uderzeń i popełniła 23 niewymuszone błędy. Słowaczce zanotowano 19 piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek. Kolejną rywalką Görges będzie Alison van Uytvanck, którą w ubiegłym roku w Waszyngtonie pokonała w tie breaku trzeciego seta.

Shuai Peng (WTA 41) zwyciężyła 6:3, 6:4 Aleksandrę Krunić (WTA 47). W ostatnim gemie meczu tenisistki rozegrały 22 punkty. Chinka obroniła w nim siedem break pointów i wykorzystała czwartą piłkę meczową. W ciągu 85 minut Serka zamieniła na przełamanie tylko jedną z 11 szans. W II rundzie Peng zmierzy się z Caroline Garcią.

Taylor Townsend (WTA 72) pokonała 6:4, 6:2 Myrtille Georges (WTA 222). Amerykanka odparła siedem break pointów, a sama wykorzystała trzy z pięciu okazji na przełamanie.

Kolejną przeciwniczką Townsend będzie Simona Halep lub Alison Riske. Mecz ten został we wtorek odwołany. Rumunka Amerykanka miały wyjść na kort Philippe'a Chatriera jako ostatnie w kolejności, ale w ciągu dnia była deszczowa przerwa i konfrontacja ta nie doszła do skutku z powodu ciemności. Finalistka imprezy z 2014 i 2017 roku pierwszy mecz rozegra w środę o godz. 11:00.