Cykl ITF: Katarzyna Kawa pokazała charakter. Po trzysetowym boju triumfowała w Obidos

Katarzyna Kawa po trzysetowym boju wygrała turniej ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach dywanowych w portugalskim Obidos. W niedzielnym finale Polka zwyciężyła Serbkę Dejanę Radanović.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Kawa wywalczyła drugi zawodowy tytuł w 2018 roku i zarazem szósty w karierze. Finałową przeciwniczką naszej reprezentantki była rozstawiona z "czwórką" Dejana Radanović (WTA 271). 22-letnia Serbka w drodze do finału nie straciła seta, ale nie sięgnęła po siódme mistrzostwo na światowych kortach.

W styczniu 25-latka z Krynicy zwyciężyła Radanowić 6:4, 6:4 w półfinale imprezy w egipskim Szarm el-Szejk, gdzie następnie sięgnęła po mistrzostwo. Teraz wygrała 4:6, 7:5, 6:3 w finale turnieju ITF w portugalskim Obidos, za co otrzyma 51 punktów do rankingu WTA. Pozwoli jej to poprawić zajmowaną aktualnie 772. lokatę i wrócić do Top 500.

Decydujący pojedynek trwał dwie godziny i 50 minut. Kawa przegrywała już 4:6, 0:3, a w 10. gemie drugiego seta była przy własnym podaniu o dwie piłki od porażki w całym meczu. Trzecią partię lepiej zaczęła Serbka, lecz nie wykorzystała prowadzenia 2:0 i przegrała sześć z siedmiu kolejnych gemów.