WTA Challenger Bol: Magda Linette poznała rywalkę w finale. Polka zmierzy się z Tamarą Zidansek

Słowenka Tamara Zidansek pokonała Chorwatkę Tenę Lukas i będzie rywalką Magdy Linette w finale challengera WTA na kortach ziemnych w Bol.

Magda Linette Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette miała się zmierzyć z Sarą Errani w półfinale challengera w Bol. Włoszka jednak wycofała się z turnieju i Polka awansowała do finału. W sobotę poznanianka poznała rywalkę. Będzie nią Tamara Zidansek (WTA 122), która pokonała 6:4, 6:3 Tenę Lukas (WTA 318).

W pierwszym secie Słowenka wróciła ze stanu 0:3. W drugiej partii od 5:1 straciła dwa gemy, ale w dziewiątym przełamała rywalkę do zera.

W trwającym 73 minuty meczu Zidansek dwa razy straciła podanie, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Słowenka zdobyła o 16 punktów więcej od Lukas (64-48) i podwyższyła na 4-1 bilans spotkań z Chorwatką.

Linette po raz drugi w tym roku zmierzy się z Zidansek. W Rabacie Słowenka wygrała 6:4, 6:2.