WTA Nottingham: Magdalena Fręch odprawiła Saisai Zheng i powalczy o ćwierćfinał

Magdalena Fręch wygrała w trzech setach z Chinką Saisai Zheng i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Nottingham.

Magdalena Fręch Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W poniedziałek w Nottingham Magdalena Fręch (WTA 119) rozpoczęła okres gry na kortach trawiastych. W I rundzie Polka zmierzyła się z Saisai Zheng (WTA 128), która na swoim koncie ma trzy zwycięstwa nad tenisistkami z Top 10 rankingu (Petra Kvitova, Andżelika Kerber, Agnieszka Radwańska). Łodzianka pokonała Chinkę 6:2, 3:6, 6:3.

Kończący forhend dał Fręch przełamanie na 3:1 w I secie. Polka bardzo starannie konstruowała punkty. Wybierała odpowiednie kierunki, rozrzucała rywalkę po korcie głębokimi piłkami, sięgała po skróty i slajsy. Dobrze serwowała i pewnie returnowała. Łodzianka mogła prowadzić 5:1, ale Zheng obroniła break pointa. Precyzja i spryt pozwalały Fręch kontrolować wydarzenia na korcie. W ósmym gemie popisała się dwoma wolejami, a wynik seta na 6:2 ustaliła głębokim returnem wymuszającym błąd.

W II partii Zheng ograniczyła liczbę błędów, łatwiej zdobywała punkty przy własnym podaniu i solidniej returnowała, dzięki czemu mecz się wyrównał. W piątym gemie Polka obroniła dwa break pointy, ale trzeciego Chinka wykorzystała. Tenisistka z Shaanxi częściej popisywała się dobrymi akcjami przy siatce, a Fręch nie była już tak staranna. W dziewiątym gemie łodzianka oddała podanie ze stanu 40-15. Zheng wykorzystała już pierwszą piłkę setową kombinacją głębokiego returnu i forhendu.

W gemie otwarcia III seta Chinka nie wykorzystała prowadzenia 40-15 i oddała podanie wyrzucając bekhend. Fręch częściej sięgała po slajsy, a Zheng brakowało cierpliwości i pomysłu na przebicie się przez ścianę finezji i rzetelności, jaką stworzyła Polka. Tenisistce z Shaanxi coraz trudniej przychodziło utrzymywanie serwisu. W trzecim gemie obroniła cztery break pointy, a w piątym wróciła z 0-30. Fręch w końcu dopięła swego i uzyskała drugie przełamanie w decydującej partii. Ostry return wymuszający błąd dał jej prowadzenie 5:2. Polka na chwilę straciła koncentrację i oddała podanie do zera. To nie pobudziło Zheng do solidniejszej gry. Mecz dobiegł końca, gdy w dziewiątym gemie Chinka wyrzuciła forhend.

W trwającym dwie godziny i dwie minuty spotkaniu Fręch trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z 12 break pointów. Polka zdobyła o 13 punktów więcej od Zheng (88-75). Była to pierwsza konfrontacja tych tenisistek.

Fręch wygrała trzeci w tym roku mecz w głównym cyklu. Wcześniej pokonała Christinę McHale (Rabat) i Jekaterinę Aleksandrową (Roland Garros). O pierwszy ćwierćfinał Polka zmierzy się z Dalilą Jakupović, która wyeliminowała Włoszkę Camilę Giorgi. Łodzianka po raz pierwszy spotka się ze Słowenką.

Nature Valley Open, Nottingham (Wielka Brytania)