WTA Majorka: Alicja Rosolska i Abigail Spears w ćwierćfinale po obronie piłki meczowej

Alicja Rosolska i Amerykanka Abigail Spears obroniły piłkę meczową i awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju WTA International na kortach trawiastych na Majorce.

Abigail Spears i Alicja Rosolska Getty Images / Ben Hoskins / Na zdjęciu: Abigail Spears i Alicja Rosolska
W ubiegłym tygodniu Alicja Rosolska i Abigail Spears zdobyły tytuł w Nottingham. Na otwarcie turnieju na Majorce stoczyły emocjonującą batalię z Jessicą Moore i Giulianą Olmos. Polka i Amerykanka zwyciężyły 7:5, 5:7, 12-10 po obronie piłki meczowej w super tie breaku.

W pierwszym secie Moore i Olmos z 2:4 wyszły na 5:4. Rosolska i Spears obroniły piłkę setową i zdobyły pięć gemów z rzędu. W drugiej partii nie wykorzystały prowadzenia 2:0. Początek super tie breaka należał zdecydowanie do Polki i Amerykanki (5-1). Jednak od 6-3 straciły pięć kolejnych punktów i do końca ich wygrana wisiała na włosku. Ostatecznie od 9-10 trzy piłki padły ich łupem i awansowały do ćwierćfinału.

W trwającym godzinę i 54 minuty meczu Rosolska i Spears popełniły osiem podwójnych błędów, o dwa więcej od Moore i Olmos. Polka i Amerykanka miały też sześć asów, a rywalki żadnego. Obie pary uzyskały po cztery przełamania.

Rosolska i Spears w drugim z rzędu turnieju pokonały Olmos. W Nottingham partnerką Meksykanki była Desirae Krawczyk. Polka i Amerykanka trafiły na nie w półfinale.

W ćwierćfinale Rosolska i Spears zagrają z rozstawionymi z numerem pierwszym Słowenką Andreją Klepac i Hiszpanką Marią Jose Martinez Sanchez.

Mallorca Open, Majorka (Hiszpania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 20 czerwca

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Abigail Spears (USA) - Jessica Moore (Australia) / Giuliana Olmos (Meksyk) 7:5, 5:7, 12-10

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Alicja Rosolska i Abigail Spears awansują do półfinału?