WTA Majorka: Caroline Garcia z problemami w II rundzie. Pewne otwarcie Anastasiji Sevastovej

Caroline Garcia w trzech setach pokonała Su-Wei Hsieh w I rundzie turnieju WTA International na Majorce. Broniąca tytułu Anastasija Sevastova wyeliminowała Swietłanę Kuzniecową.

Caroline Garcia Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Caroline Garcia
Na Majorce najwyżej rozstawioną tenisistką jest Caroline Garcia (WTA 6), mistrzyni imprezy z 2016 roku. W I rundzie Francuzka zwyciężyła 7:6(4), 1:6, 6:4 Su-Wei Hsieh (WTA 52). W trwającym dwie godziny i 11 minut meczu tenisistka z Lyonu zaserwowała siedem asów, a Tajwanka popełniła osiem podwójnych błędów.

Kolejną rywalką Garcii będzie Johanna Larsson (WTA 63), która wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów i pokonała 2:6, 6:3, 6:2 Soranę Cirsteę (WTA 49). W ubiegłym sezonie w Dubaju Francuzka oddała Szwedce sześć gemów w ich jedynym do tej pory meczu.

Broniąca tytułu Anastasija Sevastova (WTA 20), wygrała 6:3, 6:3 ze Swietłaną Kuzniecową (WTA 58). Łotyszka obroniła dziewięć z 11 break pointów i zdobyła 20 z 24 punktów przy drugim podaniu rywalki. Polona Hercog (WTA 64) odrodziła się z 3:5 w pierwszym secie i zwyciężyła 7:6(3), 6:2 Viktorię Kuzmovą (WTA 66).

Lucie Safarova (WTA 53) wróciła z 1:4 w drugim secie i wygrała 6:4, 7:5 z 15-letnią Martą Kostiuk (WTA 136). Ukrainka zaserwowała osiem asów, ale też popełniła 11 podwójnych błędów. Czeszka zamieniła na przełamanie cztery z 10 okazji.

Kolejną rywalką finalistki Rolanda Garrosa 2015 będzie Wiktoria Azarenka (WTA 85), która pokonała 6:7(4), 6:3, 7:5 Stefanie Vögele (WTA 93). W trwającym dwie godziny i 20 minut meczu Białorusince zanotowano 11 podwójnych błędów i 12 asów. Była liderka rankingu obroniła sześć z ośmiu break pointów.

Danielle Collins (WTA 42) przegrała 3:6, 3:6 z Rebeką Peterson (WTA 76). W ciągu 84 minut Szwedka wykorzystała pięć z 11 break pointów. W II rundzie zmierzy się z Ajlą Tomljanović, pogromczynią Magdy Linette. Antonia Lottner (WTA 140) pokonała 6:4, 6:0 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 51). Od stanu 1:4 Niemka zdobyła 11 gemów z rzędu.

Sofia Kenin (WTA 91) zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:3 Katerynę Kozłową (WTA 65). Ukrainka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Amerykanka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Mecz Andżeliki Kerber (WTA 11) z Alison Riske (WTA 61) został przerwany w trzecim secie z powodu ciemności.

Johanna Larsson (Szwecja, Q) - Sorana Cirstea (Rumunia) 2:6, 6:3, 6:2
Andżelika Kerber (Niemcy, 2) - Alison Riske (USA, Q) 7:5, 2:6, 1:1 *do dokończenia

Czy Caroline Garcia awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA na Majorce?