ITF Southsea: Magda Linette nie poszła za ciosem. Przegrała w ćwierćfinale z Jennifer Brady

Magda Linette na ćwierćfinale zakończyła występ w turnieju ITF o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach trawiastych w Southsea. W środę Polka nie sprostała Amerykance Jennifer Brady.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Magda Linette
Tym razem niespodzianki nie było. Magda Linette (WTA 80) ustępowała w wymianach Jennifer Brady (WTA 75), która zakończyła pojedynek w dwóch partiach. W pierwszym secie Amerykanka przełamała na 3:2, ale szybko straciła przewagę. Reprezentantka USA nie przejęła się tym niepowodzeniem i zdobyła breaka na 4:3. Bardzo wyrównaną partię otwarcia zwieńczyła wynikiem 6:4.

Mniej emocji było w drugim secie. Tenisistka z Poznania nie utrzymała podania w trzecim oraz siódmym gemie i dopiero wówczas ruszyła do odrabiania strat. Przełamanie na 3:5 okazało się jednak niewystarczające, ponieważ jeszcze przed zmianą stron Brady zakończyła trwający 99 minut pojedynek rezultatem 6:4, 6:3 przy drugiej piłce meczowej. Amerykanka powalczy w czwartek o finał z Brytyjką Katie Boulter. W drugim półfinale zmierzą się z Belgijka Kirsten Flipkens i Francuzka Pauline Parmentier.

Dla Linette występ w Fuzion 100 Southsea Trophy był ostatnim sprawdzianem przed Wimbledonem 2018. W zeszłym roku Polka odpadła tutaj w I rundzie, ale tym razem zdołała wygrać jeden pojedynek i awansować do ćwierćfinału. Teraz nasza reprezentantka będzie czekać na losowanie londyńskiego turnieju wielkoszlemowego, które odbędzie się w piątek. Pierwsze mecze głównej drabinki Wimbledonu 2018 zostaną rozegrane w poniedziałek, 2 lipca.

Fuzion 100 Southsea Trophy, Southsea (Wielka Brytania)