Awans do półfinału zaskoczył Agnieszkę Radwańską. "Zabrałam ze sobą tylko trzy sukienki"

Agnieszka Radwańska przyznała, że jest zaskoczona awansem do półfinału turnieju WTA w Eastbourne. - Zabrałam ze sobą tylko trzy sukienki. Byłam pewna, że tyle mi wystarczy - powiedziała Polka po zwycięstwie z Jeleną Ostapenko.

Marcin Motyka
Agnieszka Radwańska Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
W ćwierćfinale turnieju WTA w Eastbourne, Agnieszka Radwańska pokonała 6:2, 7:5 Jelenę Ostapenko. - Jestem bardzo zadowolona. Ona była bardzo agresywna, zwłaszcza w drugim secie. Czasami nawet zbyt bardzo, nawet wtedy, kiedy trafiałam pierwszym serwisem. Cieszę się, że w tych dwóch decydujących punktach w drugiej partii byłam od niej lepsza - mówiła po meczu.

Czwartkowy mecz był konfrontacją stylów. Subtelnie i finezyjnie grająca Polka zmierzyła się z potężnie uderzającą Łotyszką. - Nie zamierzam zmieniać swojej gry. Nawet gdybym chciała, nie ma szans, żebym uderzała tak mocno jak niektóre dziewczyny. Zawsze mogę spróbować grać bardziej agresywnie, ale nigdy nie będę tak uderzać forhendem czy serwisem jak te, które bombardują piłkę - oceniła reprezentantka naszego kraju.

Występ w Nature Valley International jest dla krakowianki pierwszym po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją pleców. - Czuję się dobrze. Myślę, że ten odpoczynek był mi potrzebny. Mam wrażenie, jakbym nie miała żadnej przerwy od meczów. Jestem zrelaksowana, zdrowa i czuję się odświeżona. To wszystko jest ważne, bo to wpływa na wzrost motywacji - wyjaśniała.

Wygrywając z Ostapenko, Radwańska awansowała do pierwszego półfinału od sierpnia ubiegłego roku, gdy dotarła do 1/2 finału w New Haven. Jak przyznała, ten wynik ją zaskakuje. - Zabrałam ze sobą tylko trzy sukienki. Byłam pewna, że tyle mi wystarczy - mówiła ze śmiechem. - Myślałam, że rozegram tu jeden maksymalnie dwa mecze, zwłaszcza że jestem nierozstawiona - dodała.

W półfinale, w piątek, Radwańska zmierzy się z Aryną Sabalenką. Będzie to jej premierowe spotkanie z Białorusinką. Pojedynek rozpocznie się o godz. 12:00 czasu polskiego.

Ile setów będzie potrzebnych do rozstrzygnięcia meczu Agnieszki Radwańskiej z Aryną Sabalenką?