Challenger Brunszwik: Bednarek odpadł w I rundzie debla. Ciaś bez powodzenia w eliminacjach singla

Tomasz Bednarek i Rameez Junaid przegrali z Andre Begemannem i Dustinem Brownem w I rundzie gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Brunszwiku. Wcześniej w eliminacjach singla odpadł Paweł Ciaś.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
W pierwszym secie przełamań nie było. Tomasz Bednarek i Rameez Junaid przegrali jednak wyraźnie w tie breaku. W drugiej odsłonie Andre Begemann i Dustin Brown dwukrotnie odebrali serwis polsko-australijskiej parze, dzięki czemu zwyciężyli po 68 minutach 7:6(2), 6:2.

Do eliminacji singla jako jedyny Polak przystąpił Paweł Ciaś. Nasz reprezentant i jego przeciwnik Nicolas Bianchi otrzymali w I rundzie wolny los. 24-latek z Warszawy wygrał partię otwarcia 6:3, lecz w dwóch kolejnych wywalczył tylko po gemie. Po 93 minutach przegrał ostatecznie z włoskim tenisistą 6:3, 1:6, 1:6, żegnając się z marzeniami o występie w głównej drabince Sparkassen Open 2018.

Ciaś po raz czwarty z rzędu bez powodzenia grał w kwalifikacjach zawodów rangi ATP Challenger Tour. Wcześniej odpadł we włoskiej Caltanissetcie, słowackim Popradzie oraz niemieckim Marburgu.

Sparkassen Open, Brunszwik (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 127 tys. euro
wtorek, 10 lipca

I runda gry podwójnej:

Andre Begemann (Niemcy) / Dustin Brown (Niemcy) - Tomasz Bednarek (Polska) / Rameez Junaid (Australia) 7:6(2), 6:2