WTA Gstaad: deblowy występ Katarzyny Piter dobiegł końca. Polka i Conny Perrin bez ćwierćfinału

Katarzyna Piter i Szwajcarka Conny Perrin odpadły w I rundzie gry podwójnej turnieju WTA International na kortach ziemnych w Gstaad.

Katarzyna Piter Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Katarzyna Piter zanotowała drugi w tym roku występ w głównym cyklu. W Strasburgu wspólnie z Estonką Kaią Kanepi doszły do ćwierćfinału. W Gstaad Polka i Szwajcarka Conny Perrin przegrały 2:6, 6:4, 6:10 z Holenderkami Quirine Lemoine i Evą Wacanno.

W pierwszym secie Lemoine i Wacanno uzyskały dwa przełamania, a same nie musiały bronić ani jednego break pointa. W drugiej partii Holenderki z 1:3 wyrównały na 3:3, ale w siódmym gemie oddały podanie i nie odrobiły strat. W super tie breaku Piter i Perrin z 4-9 zbliżyły się na 6-9, ale trzeciej piłki meczowej nie obroniły.

W trwającym 72 minuty spotkaniu Lemoine i Wacanno zdobyły 28 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Holenderki obroniły cztery z sześciu break pointów, a same wykorzystały trzy z pięciu szans na przełamanie.

W Gstaad Piter próbowała swoich sił w eliminacjach do turnieju singla. Polka nie wykorzystała prowadzenia 6:4, 5:2 oraz czterech piłek meczowych i przegrała 6:4, 6:7(6), 3:6 z Włoszką Martiną Trevisan.

Ladies Championships Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 16 lipca

I runda gry podwójnej:

Quirine Lemoine (Holandia) / Eva Wacanno (Holandia) - Katarzyna Piter (Polska, WC) / Conny Perrin (Szwajcaria, WC) 6:2, 4:6, 10-6

Czy w 2018 roku Katarzyna Piter osiągnie półfinał turnieju WTA w deblu?