WTA Moskwa: Kasatkina pokonana przez Zidansek. Sevastova i Sasnowicz zmierzą się o półfinał

Rozstawiona z numerem drugim Rosjanka Daria Kasatkina przegrała ze Słowenką Tamarą Zidansek w II rundzie turnieju WTA International na kortach ziemnych w Moskwie.

Daria Kasatkina Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Daria Kasatkina (WTA 13) na II rundzie zakończyła występ w turnieju w Moskwie. Rakieta numer jeden Rosji przegrała 4:6, 6:2, 4:6 z Tamarą Zidansek (WTA 90). W trzecim secie reprezentantka gospodarzy prowadziła 4:3 z przełamaniem, ale 12 z 13 kolejnych punktów zdobyła Słowenka. W trwającym godzinę i 53 minuty meczu Kasatkina popełniła 10 podwójnych błędów. Obie tenisistki uzyskały po dziewięć przełamań.

Zidansek odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo nad rywalką z Top 20 rankingu. W czerwcu w Bol (challenger WTA) Słowenka zdobyła największy tytuł w dotychczasowej karierze. W finale pokonała Magdę Linette. W Moskwie osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu.

Anastasija Sevastova (WTA 20) zwyciężyła 6:2, 6:7(5), 6:4 Irinę Barę (WTA 140). Łotyszka nie zamknęła meczu w dwóch setach, choć prowadziła 6:2, 3:0. Rumunka z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim od 5-1 straciła cztery punkty, ale zdobyła dwa kolejne. W decydującej partii Sevastova wróciła z 1:3 i po dwóch godzinach i ośmiu minutach awansowała do ćwierćfinału.

W całym meczu było 13 przełamań, z czego osiem dla Łotyszki. Tenisistka z Lipawy zdobyła 106 ze 191 rozegranych punktów (55 proc.). To był dla niej drugi trzysetowy bój w Moskwie. W I rundzie wyeliminowała Pauline Parmentier. Sevastova jest niepokonana od siedmiu spotkań. W ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Bukareszcie.

Kolejną rywalką Łotyszki będzie Alaksandra Sasnowicz (WTA 42), która pokonała 7:5, 6:2 Jewgieniję Rodinę (WTA 84). W pierwszym secie Białorusinka wróciła ze stanu 0:3. W ciągu godziny i 42 minut tenisistka z Mińska zaserwowała pięć asów i wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Rodina popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. W styczniu tego roku Sasnowicz pokonała Sevastovą w półfinale w Brisbane.

Laura Siegemund (WTA 217) w 64 minuty rozbiła 6:0, 6:3 Katerynę Kozłową (WTA 82). Niemka zdobyła 30 z 39 punktów przy własnym podaniu. Obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała pięć z ośmiu okazji na przełamanie. W ćwierćfinale tenisistka ze Stuttgartu zmierzy się z Zidansek.