WTA Waszyngton: Donna Vekić wygrała dreszczowiec i będzie rywalką Magdy Linette

Donna Vekić obroniła trzy piłki meczowe i pokonała Węgierkę Fanny Stollar w II rundzie turnieju WTA International w Waszyngtonie. W ćwierćfinale Chorwatka zmierzy się z Magdą Linette.

Donna Vekić Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Donna Vekić
Donna Vekić (WTA 44) ma ostatnio dobry czas na zawodowych kortach. W Nottingham osiągnęła półfinał, a w Wimbledonie doszła do IV rundy i jest to jej najlepszy wielkoszlemowy rezultat. W Waszyngtonie awansowała do ćwierćfinału po dramatycznej batalii z 19-letnią Fanny Stollar (WTA 155). Chorwatka obroniła trzy piłki meczowe w tie breaku trzeciej partii i zwyciężyła 6:2, 3:6, 7:6(13). W decydującej odsłonie młoda Węgierka z 0:3 wyszła na 5:4, ale nie wykorzystała serwisu po wygraną. Vekić spotkanie zakończyła za szóstym meczbolem.

W trwającym dwie godziny i 23 minuty meczu Stollar zaserwowała siedem asów, o trzy więcej od Vekić. Chorwatka zdobyła 45 z 58 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Trzy razy dała się przełamać, a sama wykorzystała cztery z 15 break pointów. W ćwierćfinale jej rywalką będzie Magda Linette. Mecz zaplanowano w piątek jako trzeci od godz. 20:00 czasu polskiego.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 128) rozbiła 6:2, 6:1 Anę Bogdan (WTA 87). W ciągu 69 minut Rosjanka zaserwowała cztery asy i zgarnęła 27 z 35 punktów przy własnym pierwszym serwisie. Obroniła break pointa, a sama wykorzystała cztery z sześciu okazji na przełamanie. Kuzniecowa w Waszyngtonie zdobyła tytuł w 2014 roku. Bogdan w I rundzie wyeliminowała Jekateriną Makarową, mistrzynię tej imprezy z ubiegłego sezonu.

W ćwierćfinale Kuzniecowa zmierzy się z Julią Putincewą (WTA 52), która pokonała 7:5, 6:2 Jennifer Brady (WTA 70). Amerykanka popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko 14 z 36 punktów przy swoim drugim podaniu. Kazaszka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Z Kuzniecową zmierzy się po raz trzeci (bilans 1-1). W ubiegłym sezonie w Petersburgu górą była Putincewa, a w Cincinnati zwyciężyła Rosjanka.

Saisai Zheng (WTA 85) wygrała 6:4, 6:4 z Ysaline Bonaventure (WTA 130). W trwającym 99 minut spotkaniu było 10 przełamań, z czego sześć dla Chinki. Kolejną rywalką finalistki turnieju w Nanchangu z ubiegłego tygodnia będzie Allie Kiick (WTA 202), która odparła dziewięć z 12 break pointów i zwyciężyła 6:4, 5:7, 6:1 Katie Boulter (WTA 118).

W II rundzie na kort nie musiała wychodzić Belinda Bencić (WTA 43), bo z turnieju wycofała się Japonka Nao Hibino (WTA 136). W ćwierćfinale Szwajcarka czeka starcie z Andreą Petković, z którą wygrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze bez straty seta.