WTA Montreal: Alicja Rosolska przegrała z 15-latką. Krecz Magdaleny Fręch w eliminacjach

Leylah Fernandez, 15-letnia Kanadyjka, pokonała Alicję Rosolską w I rundzie eliminacji do turnieju WTA w Montrealu. Magdalena Fręch skreczowała w meczu z Rumunką Aną Bogdan.

Magdalena Fręch Expa/Newspix.pl / EXPA/ Eibner-Pressefoto/ Langer / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W turnieju głównym Rogers Cup w Montrealu zabraknie Polek. Agnieszka Radwańska już wcześniej postanowiła, że nie weźmie udziału w kanadyjskiej imprezie. Alicja Rosolska i Magdalena Fręch (WTA 121) nie przeszły I rundy eliminacji. Warszawianka przegrała 3:6, 2:6 z 15-letnią Kanadyjką Leylą Annie Fernandez (WTA 730). Łodzianka skreczowała w spotkaniu z Rumunką Aną Bogdan (WTA 87) przy stanie 3:6, 1:4.

Rosolska przełamała Fernandez już na początku meczu, ale później na korcie lepiej sobie radziła reprezentantka gospodarzy. Kanadyjka wykorzystała cztery z sześciu break pointów i zdobyła 58 ze 102 rozegranych punktów (57 proc.). Polka popełniła pięć podwójnych błędów. Mecz trwał 63 minuty.

W meczu z Fręch Bogdan zaserwowała pięć asów i zdobyła 27 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W ciągu 70 minut Rumunka obroniła cztery break pointy, a sama wykorzystała trzy z sześciu okazji na przełamanie.

O miejsce w głównej drabince miała również walczyć Magda Linette. Poznanianka w sobotę była jeszcze w Waszyngtonie (przegrała w ćwierćfinale z Chorwatką Donną Vekić) i musiała wycofać się z kwalifikacji do imprezy w Montrealu.

Rosolska to deblowa półfinalistka tegorocznego Wimbledonu w parze z Amerykanką Abigail Spears. Łodzianka po raz drugi w tym roku wystąpiła w kwalifikacjach w singlu. W Sydney przegrała 0:6, 0:6 z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową.

Dla Fręch był to 11. w sezonie turniej, do którego próbowała dostać się przez eliminacyjne sito. Po raz drugi starała się tego dokonać podczas lata w Ameryce Północnej. W San Jose w finale kwalifikacji przegrała z Paragwajką Veroniką Cepede Royg, ale wystąpiła tam jako szczęśliwa przegrana. Uległa w trzech setach Australijce Ajli Tomljanović. Do głównej drabinki dostała się m.in. w Australian Open i Rolandzie Garrosie, dzięki czemu zanotowała pierwsze występy w wielkoszlemowych turniejach.