Cykl ITF: Magdalena Fręch nie podbije Vancouver. Przegrała z byłą mistrzynią Warszawy

Magdalena Fręch szybko zakończyła występ w turnieju ITF o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach twardych w Vancouver. Pogromczynią Polki okazała się triumfatorka pierwszej edycji Warsaw Sports Group Open, Włoszka Martina Trevisan.
Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Martina Trevisan (WTA 194) dostała się do głównej drabinki turnieju w Vancouver poprzez eliminacje. W pierwszym secie błyskawicznie wyszła na 4:0 i już nie oddała przewagi. Z kolei w drugiej partii 4:1 prowadziła Polka, ale Włoszka wyrównała na po 4. Przy stanie 6:5 bezskutecznie podawała ona po zwycięstwo w środowym spotkaniu.

Notowana na 121. miejscu w rankingu WTA Magdalena Fręch doprowadziła do rozgrywki tiebreakowej. Obroniła w niej piłkę meczową, po czym wykorzystała pierwszego setbola. Łodzianka nie poszła jednak za ciosem w decydującej odsłonie. Trzykrotnie dała się przełamać i po 134 minutach przegrała ostatecznie 2:6, 7:6(6), 0:6.

Fręch poleci teraz do Nowego Jorku, gdzie weźmie udział w eliminacjach do wielkoszlemowego US Open 2018. Aby dostać się do głównej drabinki, będzie musiała wygrać trzy pojedynki. Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w dniach 21-24 sierpnia.