WTA Cincinnati: Simona Halep i Elina Switolina nadrobiły zaległości. Awans Kiki Bertens

Rumunka Simona Halep pokonała Australijkę Ashleigh Barty w III rundzie turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati. Do ćwierćfinału awansowała Ukrainka Elina Switolina.

Simona Halep Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Simona Halep
W piątek w Cincinnati nadrobione zostały zaległości spowodowane deszczem. W ćwierćfinale jest Simona Halep, która wygrała 7:5, 6:4 z Ashleigh Barty (WTA 16). Rumunka wróciła z 1:3 w pierwszym i z 0:2 w drugim secie. W ubiegłym tygodniu obie tenisistki spotkały się w Montrealu i Australijka urwała liderce rankingu pięć gemów.

W ciągu 88 minut Barty zaserwowała pięć asów. Halep dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała cztery z 10 break pointów. Rumunce naliczono 12 kończących uderzeń i 17 niewymuszonych błędów. Australijka miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 32 pomyłki. Mistrzyni Rolanda Garrosa w piątek wyjdzie na kort jeszcze razy, ab zmierzyć się w ćwierćfinale z Łesią Curenko, z którą ma bilans meczów 4-0. Ukrainka w poprzednich dniach wyeliminowała Garbine Muguruzę i Jekaterinę Makarową.

- Barty jest trudną rywalką, bo miesza rytm, więc nie było łatwo. Cieszę się, że awansowałam dalej i wieczorem czeka mnie kolejny mecz. Ashleigh psuła więcej ode mnie, a kiedy zwiększyłam liczbę zagrań na jej bekhend sytuacja na korcie była lepsza dla mnie - stwierdziła Halep.

Elina Switolina (WTA 7) pokonała 6:4, 6:4 Amandę Anisimovą (WTA 173). W obu setach Ukrainka zaliczyła po jednym przełamaniu, za każdym razem w 10. gemie. W ciągu 70 minut zdobyła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Siódma rakieta globu po raz pierwszy zmierzyła się z 16-letnią Amerykanką.

Kolejną rywalką Switoliny będzie Kiki Bertens (WTA 17), która w dokończonym meczu zwyciężyła 6:3, 2:6, 6:3 Anett Kontaveit (WTA 30). W ciągu godziny i 45 minut Holenderka zaserwowała osiem asów i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)