WTA New Haven: Magda Linette na starcie eliminacji. Na początek wygrała z Sachią Vickery

Magda Linette pokonała Amerykankę Sachię Vickery i awansowała do II rundy eliminacji do turnieju WTA Premier na kortach twardych w New Haven.

Magda Linette Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette (WTA 60) może dołączyć do Agnieszki Radwańskiej w głównej drabince turnieju w New Haven. W I rundzie eliminacji poznanianka pokonała 6:4, 3:6, 6:0 Sachię Vickery (WTA 76). Było to pierwsze starcie tych tenisistek.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Linette uzyskała na 3:2. W drugiej partii Polka od 2:1 straciła cztery gemy z rzędu. Miała szansę odebrać rywalce podanie, ale nie wykorzystała trzech break pointów na 4:5. W decydującej odsłonie poznanianka zdecydowanie brylowała na korcie. Przegrała w niej tylko 10 punktów.

W trwającym godzinę i 59 minut meczu Linette zaserwowała sześć asów i obroniła siedem z dziewięciu break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań. Polka zdobyła o 10 punktów więcej od Vickery (93-83).

Linette po raz trzeci w tym roku gra w eliminacjach. W Madrycie i Rzymie ich nie przeszła. Kolejną rywalką Polki będzie Ukrainka Dajana Jastremska (WTA 103), z którą nigdy wcześniej się nie spotkała, a w finałowej rundzie może ją czekać starcie z Belindą Bencić.

Connecticut Open, New Haven (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 799 tys. dolarów
piątek, 17 sierpnia

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska, 11) - Sachia Vickery (USA) 6:4, 3:6, 6:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Magda Linette przejdzie eliminacje do turnieju WTA w New Haven?