WTA Pekin: Ostapenko skruszyła opór Rybarikovej. Trudna przeprawa Goerges z Kontą

Łotyszka Jelena Ostapenko wróciła z 1:4 w pierwszej partii i pokonała Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Julia Goerges stoczyła trzysetowy bój z Brytyjką Johanną Kontą.

Jelena Ostapenko Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Ostatni bardzo dobry występ Jelena Ostapenko (WTA 12) miała w Wimbledonie, w którym doszła do półfinału. W Montrealu, Cincinnati, US Open i Seulu Łotyszka wygrała łącznie trzy mecze. W Pekinie na początek miała niełatwą przeprawę z Magdaleną Rybarikovą (WTA 36). Tenisistka z Rygi wróciła z 1:4 w pierwszym secie i pokonała Słowaczkę 6:4, 7:6(3). W drugiej partii Ostapenko prowadziła 3:1, ale zwycięstwo zapewniła sobie w tie breaku, w którym od 1-3 zdobyła sześć punktów z rzędu.

W trwającym 90 minut meczu Łotyszka popełniła osiem podwójnych błędów. Trzy razy została przełamana, a sama wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Ostapenko zdobyła o pięć punktów więcej (69-64). Z Rybarikovą zmierzyła się po raz pierwszy.

Dla Łotyszki to trzeci występ w Pekinie. W 2016 roku odpadła w I rundzie, a w ubiegłym sezonie doszła do półfinału. Rybarikovej w stolicy Chin nigdy się nie wiodło. W turnieju głównym zagrała po raz czwarty. Jedyne zwycięstwo odniosła w ubiegłym sezonie nad Eugenie Bouchard, a następnie skreczowała w spotkaniu z Simoną Halep. Kolejną rywalką Ostapenko będzie Qiang Wang, z którą ma bilans meczów 1-1.

Julia Görges (WTA 10) zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:3 Johannę Kontę (WTA 43). W ciągu dwóch godzin i 12 minut Niemka zaserwowała 12 asów i zgarnęła 41 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem z dziewięciu break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu szans. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W I rundzie Rolanda Garrosa 2016 również wygrała Görges.

Niemka w Pekinie rywalizuje po raz ósmy. Jej najlepszy rezultat to III runda z 2012 roku. Konta to finalistka tej imprezy sprzed dwóch lat. Brytyjka przegrała wówczas z Agnieszką Radwańską. W II rundzie Görges zmierzy się ze swoją rodaczką Andreą Petković lub Ukrainką Łesią Curenko.