WTA Pekin: siódme zwycięstwo Andżeliki Kerber nad Carlą Suarez. Efektowny awans Naomi Osaki

Niemka Andżelika Kerber awansowała do III rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie po zwycięstwie nad Hiszpanką Carlą Suarez. Japonka Naomi Osaka rozbiła Amerykankę Danielle Collins.

Andżelika Kerber PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W I rundzie imprezy w Pekinie Andżelika Kerber (WTA 3) oddała cztery gemy Kristinie Mladenović. We wtorek Niemka pokonała 7:6(4), 6:1 Carlę Suarez (WTA 23). W pierwszym secie trzecia rakieta globu wróciła ze stanu 3:5 i podwyższyła na 7-3 bilans meczów z Hiszpanką. O ćwierćfinał Kerber zmierzy się z Węgierką Timeą Babos lub Chinką Shuai Zhang.

W ciągu 81 minut Kerber wykorzystała cztery z siedmiu break pointów i zdobyła o 20 punktów więcej od Suarez (73-53). Dla Niemki to ósmy występ w turnieju głównym w Pekinie. Jej najlepszy rezultat to ćwierćfinał (2012, 2013, 2015). Hiszpanka w stolicy Chin również dotarła do 1/4 finału (2012).

Naomi Osaka (WTA 6) w 52 minuty rozbiła 6:1, 6:0 Danielle Collins (WTA 37). Mistrzyni US Open zaserwowała cztery asy i wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Zdobyła 53 z 77 rozegranych punktów (69 proc.). Kolejną rywalką Japonki będzie Niemka Julia Görges.

Sloane Stephens (WTA 9) pokonała 6:1, 6:3 Saisai Zheng (WTA 63). W ciągu 82 minut Amerykanka zgarnęła 27 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z 12 okazji. O ćwierćfinał mistrzyni US Open 2017 zmierzy się z Dominiką Cibulkovą (WTA 30), która wygrała 6:3, 6:3 z Darią Gawriłową (WTA 33). W trwającym 84 minuty meczu Australijka popełniła osiem podwójnych błędów. Słowaczka wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów.

Kiki Bertens (WTA 11) rozbiła 6:1, 6:1 Kirsten Flipkens (WTA 57). W ciągu 59 minut Holenderka wykorzystała sześć z 10 break pointów i zdobyła 58 z 89 punktów rozegranych punktów (65 proc.). Poprawiła na 2-4 bilans meczów z Belgijką. Kolejną rywalką Bertens będzie Katerina Siniakova (WTA 40), która pokonała 7:6(2), 6:2 Aleksandrę Krunić (WTA 62). W pierwszym secie Czeszka wróciła z 2:4 i obroniła piłkę setową przy 5:6. W drugiej partii od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu.

Anett Kontaveit (WTA 21) zwyciężyła 2:6, 6:3, 6:2 Laurę Siegemund (WTA 142). W trwającym godzinę i 56 minut meczu Estonka wykorzystała pięć z 10 break pointów i zdobyła o 14 punktów więcej od Niemki (88-74). W III rundzie przeciwniczką tenisistki z Tallina będzie Karolina Woźniacka lub Petra Martić.