ATP Tokio: Kei Nishikori i Milos Raonić w ćwierćfinale. Denis Shapovalov pokonał Stana Wawrinkę

Kei Nishikori w dwóch setach pokonał Benoita Paire'a w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 500 w Tokio. W środę wygrali też Milos Raonić, Kevin Anderson i Denis Shapovalov, który ograł Stana Wawrinkę.

Marcin Motyka
Kei Nishikori Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Kei Nishikori
W 2015 roku w turnieju ATP w Tokio Kei Nishikori poniósł jedną z dwóch porażek w karierze z Benoitem Paire'em. Bolesną, bo na terenie ojczyzny. W środę Japończyk zrewanżował się Francuzowi za przegraną sprzed trzech lat, kosztującą go wówczas utratę tytułu. W II rundzie Rakuten Japan Open Tennis Championships 2018 reprezentant gospodarzy pięciokrotnie przełamał podanie rywala i zwyciężył 6:3, 7:5.

- Miałem trudne chwile, ale poradziłem sobie, bo byłem skoncentrowany i grałem na dobrym poziomie. Zwłaszcza w drugim secie było wiele wzlotów i upadków - skomentował rozstawiony z numerem trzecim Nishikori, który w ćwierćfinale zmierzy się ze Stefanosem Tsitsipasem bądź z Alexem de Minaurem. Australijczyk w środowym pojedynku I rundy pokonał 6:7(1), 7:6(5), 6:2 Gillesa Simona, w dziesiątym gemie drugiego seta broniąc czterech meczboli.

W ślady Nishikoriego nie poszedł Yosuke Watanuki. 20-latek z Saitamy, który do głównej drabinki Rakuten Japan Open Tennis Championships przebijał się przez eliminacje, ani razu nie znalazł sposobu na przełamanie Milosa Raonicia i przegrał z Kanadyjczykiem 3:6, 6:7(2). W 1/4 finału oznaczony "szóstką" Raonić zagra z Daniłem Miedwiediewem, który w starciu tenisistów z kwalifikacji okazał się lepszy od Martina Klizana.

Drugim Kanadyjczykiem w ćwierćfinale tokijskiej imprezy został Denis Shapovalov. 19-letni reprezentant kraju spod znaku Klonowego Liścia po interesującym, 110-minutowym, spotkaniu wygrał 4:6, 6:1, 6:4 ze Stanem Wawrinką. Shapovalov zapisał na swoim koncie siedem asów, 68 proc. wygranych punktów przy własnym podaniu i trzy breaki.

Nick Kyrgios zaserwował 20 asów i pokonał 7:5, 7:6(3) Yoshihito Nishiokę, zeszłotygodniowego mistrza zawodów w Shenzhen. - To było trudne. On miał wiele pewności siebie, bo w ubiegłym tygodniu zdobył tytuł i grał przed własną publicznością - ocenił Kyrgios, zwycięzca turnieju w Tokio z 2016 roku. - W przeszłości odniosłem tu sukces, ale uważam, że teraz warunki są nieco inne. Hala, w której gramy, jest szybsza, a to prawdopodobnie pasuje mojej grze - dodał Australijczyk, który w II rundzie zmierzy się z Richardem Gasquetem.

Kevin Anderson ma za sobą bardzo trudną przeprawę z Matthew Ebdenem. Afrykaner przegrał pierwszego seta, w drugim musiał walczyć w tie breaku, ale przetrwał niełatwe momenty i ostatecznie ograł Australijczyka 4:6, 7:6(1), 6:2. W 1/8 finału rozstawiony z numerem drugim Anderson powalczy z Francesem Tiafoe'em.

Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokio (Japonia)