WTA Moskwa: Cornet i Mladenović w II rundzie. Mertens pokonana przez Kontę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Alize Cornet
Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Alize Cornet

Francuzki Alize Cornet i Kristina Mladenović awansowały do II rundy turnieju WTA Premier w Moskwie. Odpadła Belgijka Elise Mertens, która przegrała z Brytyjką Johanną Kontą.

Wtorek w Moskwie był dobrym dniem dla Francuzek. Alize Cornet (WTA 43) zwyciężyła 5:7, 6:2, 7:5 Natalię Wichliancewą (WTA 109) po dwóch godzinach i 46 minutach. W trzecim secie Rosjanka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale w dwóch kolejnych gemach zdobyła tylko punkt. Tenisistka z Nicei obroniła 11 z 13 break pointów, a sama wykorzystała cztery z 14 szans na przełamanie. Było to ich drugie spotkanie w Moskwie. W ubiegłym roku w ćwierćfinale w trzech setach wygrała Wichliancewa. Kolejną rywalką Cornet będzie Daria Kasatkina, z którą na początku tego roku przegrała 2:6, 1:6 w Petersburgu.

Kristina Mladenović (WTA 42) pokonała 6:1, 6:3 Annę Kalinską (WTA 146). W ciągu 68 minut Francuzka obroniła cztery z pięciu break pointów i zdobyła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie jej przeciwniczką będzie Anett Kontaveit, której w tym roku dwa razy uległa (Stuttgart, Tokio).

Johanna Konta (WTA 44) przegrała 3:6, 5:7 z Elise Mertens (WTA 16). W drugim secie Belgijka nie wykorzystała prowadzenia 4:2. W ciągu 82 minut zaserwowała dziewięć asów, ale cztery razy oddała podanie. Kolejną rywalką Brytyjki będzie Daria Gawriłowa (WTA 38), która zwyciężyła 7:6(5), 7:5 Witalię Diaczenko (WTA 115). W pierwszym secie Australijka wróciła z 3:5 i obroniła piłkę setową. W drugiej partii z 0:2 wyszła na 5:2. Straciła trzy gemy z rzędu, ale dwa kolejne padły jej łupem.

Wiera Zwonariowa (WTA 161) pokonała 6:3, 6:3 Irinę Chromaczową (WTA 153). W trwającym 85 minut meczu była wiceliderka rankingu obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans. Wyżej notowana reprezentantka gospodarzy popełniła siedem podwójnych błędów. W II rundzie Zwonariowa zagra z Karoliną Pliskovą.

Ons Jabeur (WTA 101) w 53 minuty rozbiła 6:1, 6:2 Jekaterinę Makarową (WTA 61). Rosjanka popełniła sześć podwójnych błędów. Tunezyjka zaserwowała pięć asów i zdobyła 23 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. O ćwierćfinał zmierzy się ze Sloane Stephens.

Kremlin Cup, Moskwa (Rosja) WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 932 866 dolarów wtorek, 16 października

I runda gry pojedynczej:

Johanna Konta (Wielka Brytania) - Elise Mertens (Belgia, 7) 6:3, 7:5 Alize Cornet (Francja) - Natalia Wichliancewa (Rosja, Q) 5:7, 6:2, 7:5 Kristina Mladenović (Francja) - Anna Kalinska (Rosja, WC) 6:1, 6:3 Daria Gawriłowa (Australia) - Witalia Diaczenko (Rosja, LL) 7:6(5), 7:5 Wiera Zwonariowa (Rosja, Q) - Irina Chromaczowa (Rosja, Q) 6:3, 6:3 Ons Jabeur (Tunezja, Q) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:1, 6:2

wolne losy: Valentini Grammatikopoulou (Grecja, LL); Karolina Pliskova (Czechy, 2); Sloane Stephens (USA, 3/WC); Kiki Bertens (Holandia, 4)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Moskwie?