WTA Zhuhai: Julia Goerges zagra w półfinale. Siostry Kiczenok w finale debla

Julia Goerges pokonała Elise Mertens i zapewniła sobie awans do półfinału turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai. W finale debla zagrają siostry Ludmiła i Nadia Kiczenok.

Julia Görges Getty Images / Fred Lee / Na zdjęciu: Julia Görges
Julia Görges (WTA 14) turniej w Zhuhai rozpoczęła od porażki z Anett Kontaveit. Aby zachować szanse na obronę tytułu, Niemka musiała w czwartek pokonać w dwóch setach Elise Mertens (WTA 13) i zadanie wykonała. Wygrała z Belgijką 6:2, 7:6(5). W drugiej partii tenisistka z Bad Oldesloe wróciła ze stanu 3:5. W 12. gemie zmarnowała trzy piłki meczowe, a w tie breaku od 3-4 zdobyła cztery z pięciu kolejnych punktów.

W trwającym godzinę i 48 minut meczu Görges zaserwowała siedem asów, o dwa mniej od rywalki. Niemka zdobyła 29 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała trzy z 13 okazji na przełamanie.

Rywalizacja w Grupie Różanej dobiegła końca. Görges, Mertens i Kontaveit zanotowały po jednym zwycięstwie i poniosły po jednej porażce. Awans do półfinału wywalczyła Niemka, bo miała najkorzystniejszy bilans setów (3-2, 60 proc.).

Ashleigh Barty (WTA 19) wygrała 6:3, 6:4 z Caroline Garcią (WTA 18). W ciągu 75 minut Australijka zaserwowała pięć asów i zgarnęła 26 z 33 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała dwa z trzech break pointów, a sama nie dała rywalce ani jednej okazji na przełamanie. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. Rok temu w finale w Wuhanie zwyciężyła Francuzka po trzysetowej batalii.

Anastasija Sevastova (WTA 11) pokonała 6:0, 7:6(10) Shuai Zhang (WTA 36). W pierwszej partii Łotyszka straciła dziewięć punktów, a w drugiej prowadziła 5:3, ale zwycięstwo zapewniła sobie w emocjonującym tie breaku. Wróciła w nim z 1-5 i obroniła sześć piłek setowych, z czego trzy przy 3-6. W ciągu 85 minut tenisistka z Lipawy wykorzystała sześć z 14 break pointów i podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Chinką.

Do finału gry podwójnej awansowały Ludmiła Kiczenok i Nadia Kiczenok, które odniosły drugie zwycięstwo po zaciętym boju. W czwartek wygrały 6:4, 1:6, 10-7 z Miyu Kato i Makoto Ninomiyą. W super tie breaku Ukrainki od 5-6 zgarnęły pięć z sześciu kolejnych punktów. W trwającym 92 minuty meczu Japonki wykorzystały dwie szanse na przełamanie, a same obroniły 10 z 11 break pointów, ale uznały wyższość bliźniaczek z Dniepru.

Hengqin Life WTA Elite Trophy Zhuhai, Zhuhai (Chiny)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 2,349 mln dolarów
czwartek, 1 listopada

Faza grupowa gry pojedynczej:

Grupa Kameliowa:

Anastasija Sevastova (Łotwa, 2) - Shuai Zhang (Chiny, 12/WC) 6:0, 7:6(10)

Grupa Orchideowa:

Ashleigh Barty (Australia, 9) - Caroline Garcia (Francja, 8) 6:3, 6:4

Grupa Różana:

Julia Görges (Niemcy, 5) - Elise Mertens (Belgia, 4) 6:2, 7:6(5)

Faza grupowa gry podwójnej:

Grupa Bugenwillowa:

Ludmiła Kiczenok (Ukraina, 3) / Nadia Kiczenok (Ukraina, 3) - Miyu Kato (Japonia, 2) / Makoto Ninomiya (Japonia, 2) 6:4, 1:6, 10-7

Czy Julia Goerges awansuje do finału turnieju WTA w Zhuhai?