Finały Next Gen ATP: Andriej Rublow i Alex de Minaur wygrali pierwsze mecze w Grupie B

Andriej Rublow w pięciu setach pokonał Taylora Fritza w meczu rozgrywanych na korcie twardym w Mediolanie Finałów Next Gen ATP. W drugim wtorkowym pojedynku Grupy B Alex de Minaur w trzech partiach wygrał z Liamem Caruaną.

Marcin Motyka
Andriej Rublow Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Andriej Rublow jest jedynym uczestnikiem Finałów Next Gen ATP 2018, który brał również udział w zeszłorocznej edycji tej imprezy. We wtorkowe popołudnie Rosjanin zainaugurował rywalizację w Grupie B meczem z Taylorem Fritzem. Po bardzo ciekawym, niemal dwugodzinnym, starciu odrobił stratę 1-2 w setach i pokonał Amerykanina 4:2, 1:4, 3:4(4), 4:3(2), 4:2.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, jak zagrałem. Pokazałem naprawdę tenis i pokonałem świetnego rywala, z którym w poprzednim meczu przegrałem - mówił Rublow, który w zeszłym roku w Mediolanie dotarł do finału. - Z powodu zasad, jakie są tu stosowane, wszystko dzieje się bardzo szybko. Każda utrata koncentracji może cię wiele kosztować - dodał "weteran" Finałów Next Gen ATP.

Drugi wtorkowy pojedynek trwał tylko 55 minut. Zaledwie tyle potrzebował Alex de Minaur, by wygrać 4:1, 4:1, 4:2 z posiadaczem dzikiej karty, Liamem Caruaną. - To była frajda. Atmosfera była świetna i nie mogłem w lepszy sposób rozpocząć udziału w turnieju - powiedział Australijczyk.

W drugiej kolejce, w środę, dojdzie do konfrontacji wygranych i przegranych z pierwszej. Nie wcześniej niż o godz. 15:00 Fritz zmierzy się z Caruaną, natomiast nie przed 21:30 De Minaur powalczy z Rublowem.