Finały ATP World Tour: zwycięski debiut Cabala i Faraha. Kolumbijczycy lepsi od Mekticia i Peyi

Kolumbijczycy Juan Sebastian Cabal i Robert Farah wygrali pierwszy mecz w fazie grupowej Finałów ATP World Tour, odbywających się w Londynie.

Robert Farah (z lewej) i Juan Sebastian Cabal (z prawej) Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Robert Farah (z lewej) i Juan Sebastian Cabal (z prawej)
W niedzielę w londyńskiej O2 Arenie rozpoczęły się Finały ATP World Tour. Do rywalizacji przystąpili Juan Sebastian Cabal i Robert Farah. W Grupie B (Llodra/Santoro) Kolumbijczycy pokonali 6:3, 6:4 Chorwata Nikolę Mekticia i Austriaka Alexandra Peyę.

W obu setach Cabal i Farah uzyskali po jednym przełamaniu, odpowiednio na 3:1 i 5:4. W ciągu 70 minut Kolumbijczycy zaserwowali trzy asy i zdobyli 29 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronili trzy break pointy, a sami zamienili na przełamanie dwie z trzech szans.

Cabal i Farah oraz Mektić po raz pierwszy występują w Finałach ATP World Tour. Peya w 2013 roku osiągnął półfinał w parze z Bruno Soaresem. Sezon później Austriak i Brazylijczyk odpadli po fazie grupowej.

Kolumbijczycy w tym roku zaliczyli finał Australian Open i półfinał US Open oraz wygrali turniej w Rzymie. Mektić i Peya triumfowali w Marrakeszu i Madrycie. Doszli do półfinału Rolanda Garrosa.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 8 mln dolarów
niedziela, 11 listopada

Grupa B (Michael Llodra, Fabrice Santoro)

Juan Sebastian Cabal (Kolumbia, 2) / Robert Farah (Kolumbia, 2) - Nikola Mektić (Chorwacja, 7) / Alexander Peya (Austria, 7) 6:3, 6:4