Finały ATP World Tour: Jamie Murray i Bruno Soares z kompletem zwycięstw w fazie grupowej

Jamie Murray i Bruno Soares fazę grupową Finałów ATP World Tour zakończyli z kompletem zwycięstw. W czwartek Brytyjczyk i Brazylijczyk pokonali Fina Henriego Kontinena i Australijczyka Johna Peersa.

Jamie Murray i Bruno Soares Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Jamie Murray i Bruno Soares
Jamie Murray i Bruno Soares po dwóch zwycięstwach mieli zapewniony awans do półfinału Finałów ATP World Tour. W czwartek zmierzyli się z Henrim Kontinenem i Johnem Peersem, mistrzami imprezy z 2016 i 2017 roku. Brytyjczyk i Brazylijczyk pokonali Fina i Australijczyka 3:6, 7:6(3), 10-3.

W pierwszym secie Kontinen i Peers uzyskali dwa przełamania, na 2:1 i 6:3. W drugiej partii żaden z tenisistów nie stracił serwisu. W tie breaku Fin i Australijczyk z 0-2 wyszli na 3-2, ale przegrali pięć kolejnych punktów. W rozstrzygającym szybkim secie Murray i Soares odskoczyli na 5-1 i nie pozwolili się dogonić. Przy 9-3 wykorzystali pierwszą piłkę meczową.

W trwającym 87 minut meczu Murray i Soares zdobyli o cztery punkty więcej (68-64). Było to trzecie spotkanie tych par w tym roku. W ćwierćfinale w Rzymie zwyciężyli Brytyjczyk i Brazylijczyk, a w finale na kortach Queen's Clubu w Londynie z wygranej cieszyli się Kontinen i Peers. Bilans ich wszystkich starć to teraz 6-3 dla Fina i Australijczyka.

Kontinen i Peers pełnili rolę pierwszych rezerwowych. Na ostatni mecz weszli w miejsce Nikoli Mekticia i Alexandra Peyi, którzy po dwóch porażkach stracili szanse na awans do półfinału. Wycofali się z powodu kontuzji łokcia Austriaka. W ubiegłym sezonie Kontinen i Peers wygrali Finały ATP World Tour dwa razy z rzędu jako pierwsza para od czasu Boba Bryana i Mike'a Bryana (2003-2004).

Murray i Soares wygrali 40. mecz w sezonie (bilans 40-18) i trzeci rok z rzędu wystąpią w półfinale Turnieju Mistrzów. W sobotę powalczą o pierwszy finał w imprezie. Pozostają w grze o czwarty tegoroczny tytuł (Acapulco, Waszyngton, Cincinnati).

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 8 mln dolarów
czwartek, 15 listopada

Grupa B (Michael Llodra, Fabrice Santoro)

Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / Bruno Soares (Brazylia, 4) - Henri Kontinen (Finlandia, 9) / John Peers (Australia, 9) 3:6, 7:6(3), 10-3

Wyniki i tabele Finałów ATP World Tour ZOBACZ WIDEO: Izu Ugonoh: Mama pokazuje mi, że w każdym wieku trzeba walczyć o marzenia
Czy Jamie Murray i Bruno Soares awansują do finału?