WTA Brisbane: Kasatkina odpadła po maratonie. Trudne przeprawy Pliskovej i Bertens

Daria Kasatkina nie wykorzystała prowadzenia 5:3 w trzecim secie i przegrała z Kimberly Birrell w turnieju WTA Premier w Brisbane. Do II rundy awansowały Karolina Pliskova i Kiki Bertens.

Daria Kasatkina Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Daria Kasatkina (WTA 10) już na I rundzie zakończyła udział w turnieju w Brisbane. Rosjanka prowadziła 5:3 w trzecim secie, ale przegrała 7:5, 4:6, 6:7(3) z Kimberly Birrell (WTA 283). Mecz trwał trzy godziny i sześć minut. Tenisistka z Togliatti popełniła 10 podwójnych błędów. Australijka miała aż 25 break pointów i uzyskała pięć przełamań. Był to dla niej czwarty mecz w głównym cyklu i odniosła pierwsze zwycięstwo nad rywalką z Top 10 rankingu. W II rundzie reprezentantka gospodarzy spotka się z Łesią Curenko (WTA 27), która w 57 minut rozbiła 6:0, 6:2 Mihaelę Buzarnescu (WTA 24). Ukrainka zdobyła 58 z 85 rozegranych punktów (68 proc.).

Trzysetowe mecze mają za sobą Karolina Pliskova (WTA 8) i Kiki Bertens (WTA 9). Czeszka zaserwowała 11 asów i zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:4 Julię Putincewą (WTA 44). Holenderka odparła osiem z 11 break pointów i pokonała 6:2, 6:7(6), 6:4 Elise Mertens (WTA 12). Kolejną jej przeciwniczką będzie Donna Vekić (WTA 34), która rozbiła 6:1, 6:2 Magdalenę Rybarikovą (WTA 48). Chorwatka posłała sześć asów i zgarnęła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Pliskova o ćwierćfinał zmierzy się z Marie Bouzkovą (WTA 139), która wygrała 4:6, 6:2, 6:2 z Samanthą Stosur (WTA 74). Australijka zaserwowała 10 asów, ale została przełamana pięć razy. Czeszka zdobyła 35 z 43 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Dla Stosur był to 1000. mecz w zawodowej karierze. Anett Kontaveit (WTA 20) w 52 minuty rozbiła Carlę Suarez (WTA 23). Estonka zaserwowała pięć asów i wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. W dwóch wcześniejszych spotkaniach tych tenisistek górą była Hiszpanka.

Kristina Mladenović (WTA 43) przegrała 3:6, 6:7(2) z Destanee Aiavą (WTA 247). W trwającym godzinę i 48 minut meczu było tylko jedno przełamanie. Francuzka zmarnowała dziewięć break pointów. Harriet Dart (WTA 149) zwyciężyła 1:6, 6:3, 6:4 Priscillę Hon (WTA 157). Obie tenisistki po sześć razy straciły podanie, a o cztery punkty więcej zdobyła Australijka (85-81).

Brisbane International, Brisbane (Australia)