WTA Shenzhen: Aryna Sabalenka wybrnęła z opresji. Awans Marii Szarapowej, porażka Caroline Garcii

Aryna Sabalenka z dużymi problemami pokonała Tatjanę Marię w II rundzie turnieju WTA International w Shenzhen. Pierwszy mecz wygrała Maria Szarapowa. Odpadły Caroline Garcia i Qiang Wang.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
W poniedziałek nowy sezon rozpoczęła Aryna Sabalenka (WTA 13), która w Shenzhen została rozstawiona z numerem pierwszym. Białorusinka wróciła ze stanu 3:6, 0:3 i pokonała 3:6, 6:3, 6:1 Tatjanę Marię (WTA 72). W ciągu godziny i 49 minut tenisistka z Mińska cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Jekaterina Aleksandrowa (WTA 73), która zdobyła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wygrała 6:3, 6:4 z Dalilą Jakupović (WTA 80).

Maria Szarapowa (WTA 29) pokonała 6:2, 7:6(3) Timeaę Bacsinszky (WTA 191). W pierwszym secie Rosjanka od 0:2 zdobyła sześć gemów, a w drugiej partii wróciła z 3:5. W II rundzie była liderka rankingu zmierzy się z Xinyu Wang (WTA 309), która wygrała 7:6(3), 6:4 z Fang Ying Xun (WTA 224). Niżej notowana Chinka w obu setach odrabiała straty, odpowiednio z 1:4 i 0:2.

Odpadły trzy rozstawione tenisistki. Ivana Jorović (WTA 131) popełniła 11 podwójnych błędów, ale uzyskała sześć przełamań i zwyciężyła 6:4, 6:2 Caroline Garcia (WTA 19). Qiang Wang (WTA 21) przegrała 3:6, 3:6 z Alison Riske (WTA 62). Amerykanka, która w Shenzhen dwa razy doszła do finału (2016 i 2017), wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Shuai Zhang (WTA 40) z turniejem pożegnała się po 59 minutach. Reprezentantka gospodarzy pięć razy oddała podanie i uległa 2:6, 3:6 Ons Jabeur (WTA 60).

Weronika Kudermetowa (WTA 133) pokonała 3:6, 6:1, 7:6(5) Irinę-Camelię Begu (WTA 67). W trzecim secie Rumunka z 3:5 wyrównała na 5:5, a w tie breaku z 0-2 wyszła na 3-2, ale ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła Rosjanka. W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu tenisistka z Kazania wykorzystała pięć z 10 break pointów.