WTA Auckland: dobry początek Eugenie Bouchard. Monica Puig górą w starciu mistrzyń olimpijskich

Kanadyjka Eugenie Bouchard pokonała Amerykankę Madison Brengle w I rundzie turnieju WTA International w Auckland. Pierwszy mecz wygrała Portorykanka Monica Puig.

Eugenie Bouchard Getty Images / Dave Rowland / Na zdjęciu: Eugenie Bouchard
W poniedziałek Eugenie Bouchard (WTA 87) rozpoczęła rywalizację w Auckland. Kanadyjka oddała sześć gemów Madison Brengle (WTA 88). W ciągu 71 minut finalistka Wimbledonu 2014 wykorzystała sześć z 10 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Alison van Uytvanck lub Bibiane Schoofs.

Monica Puig (WTA 53) zdobyła 58 z 97 rozegranych punktów (60 proc.) i pokonała 6:3, 6:2 Bethanie Mattek-Sands (WTA 350) w starciu mistrzyń olimpijskich z Rio de Janeiro. W Brazylii Portorykanka triumfowała w singlu, a Amerykanka była najlepsza w mikście. O ćwierćfinał Puig zmierzy się z Su-Wei Hsieh lub Poloną Hercog.

Lauren Davis (WTA 173) wygrała 6:2, 6:2 z Larą Arruabarreną (WTA 82). W trwającym 82 minuty spotkaniu Amerykanka wykorzystała cztery z ośmiu break pointów i zdobyła 34 z 46 punktów przy swoim podaniu. Tenisistka z Boca Raton zdobyła w Auckland tytuł w 2017 roku. W II rundzie jej przeciwniczką będzie Venus Williams lub Wiktoria Azarenka.

Viktoria Kuzmova (WTA 50) zaserwowała dziewięć asów i pokonała 6:2, 7:6(3) Tamarę Zidansek (WTA 79). Słowaczka obroniła dwa break pointy i zdobyła 47 z 59 punktów przy swoim podaniu. Sara Sorribes (WTA 86) zwyciężyła 7:5, 6:3 Stefanie Vögele (WTA 83). W pierwszym secie Hiszpanka wróciła z 1:5 i obroniła piłkę setową przy 4:5.