ATP Auckland: bolesne zderzenie Denisa Shapovalova. Roberto Bautista i Gael Monfils wycofali się

Denis Shapovalov w trzech setach przegrał z Joao Sousą w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Auckland. Z udziału w imprezie wycofali się zeszłoroczny mistrz Roberto Bautista i Gael Monfils.

Marcin Motyka
Denis Shapovalov Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Denis Shapovalov
Denis Shapovalov nieudanie rozpoczął zmagania w sezonie 2019. W poniedziałek, w meczu I rundy turnieju ATP w Auckland, 19-letni Kanadyjczyk boleśnie zderzył się nie tylko z umiejętnościami Joao Sousy, ale i z otoczeniem kortu. W trzecim secie, biegnąc za jedną z piłek, Shapovalov z impetem wpadł w bandę reklamową. Odczuł to na tyle, że poprosił o przerwanie pojedynku i pomoc służb medycznych. Po interwencji lekarzy wrócił do rywalizacji, lecz ostatecznie przegrał z Portugalczykiem 6:4, 4:6, 4:6.

Sousa, finalista ASB Classic sprzed dwóch lat, w 1/8 finału zmierzy się z Cameronem Norrie'em. Brytyjski posiadacz dzikiej karty na otwarcie pokonał pokonał 6:3, 6:2 Benoita Paire'a, ani razu nie tracąc własnego podania.

Inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego Johna Isnera będzie jego młodszy rodak, Taylor Fritz. 21-letni Amerykanin w meczu otwarcia tegorocznej edycji imprezy w Auckland wygrał 4:6, 6:3, 6:4 z Mariusem Copilem. Z kolei oznaczony "trójką" Marco Cecchinato zmierzy się z Tennysem Sandgrenem, który wyeliminował Maximiliana Marterera.

Do II rundy awansowali również Philipp Kohlschreiber i Matteo Berrettini. Niemiec, mistrz tego turnieju z 2008 roku, bez straty partii okazał się lepszy od Bradleya Klahna. Włoch natomiast także w dwóch odsłonach ograł innego kwalifikanta, Mackenzie'ego McDonalda.

Z udziału w imprezie wycofał się zeszłoroczny triumfator, Roberto Bautista. Miejsce Hiszpana jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z eliminacji zajął Laslo Djere, który w poniedziałek nie dokończył meczu z Janem-Lennardem Struffem. Wycofał się również odczuwający ból mięśnia czworogłowego Gael Monfils. Za Francuza w drabince pojawił Pablo Cuevas.