WTA Hobart: Alize Cornet nie dała szans Pauline Parmentier. Belinda Bencić w ćwierćfinale

Francuzka Alize Cornet łatwo pokonała swoją rodaczkę Pauline Parmentier w II rundzie turnieju WTA International w Hobart. Do ćwierćfinału awansowała Szwajcarka Belinda Bencić.

Alize Cornet Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Alize Cornet
Alize Cornet (WTA 47) ma szanse na drugi triumf w Hobart (2016). Francuzka to najwyżej notowana tenisistka, która pozostała w turnieju. W środę rozbiła 6:3, 6:0 swoją rodaczkę Pauline Parmentier (WTA 54). W ciągu 65 minut tenisistka z Nicei zdobyła 22 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji. Kolejną rywalką Cornet będzie Greet Minnen, pogromczyni Magdy Linette.

Belinda Bencić (WTA 55) pokonała 6:2, 6:4 Zoe Hives (WTA 211). W trwającym 76 minut spotkaniu Szwajcarka zaserwowała pięć asów i wykorzystała pięć z 11 break pointów. W ćwierćfinale była siódma rakieta globu zmierzy się z Dajaną Jastremską (WTA 59), która wygrała 6:1, 6:4 z Wierą Łapko (WTA 63). W ciągu 59 minut Ukrainka zdobyła 28 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Kirsten Flipkens (WTA 49) zwyciężyła 6:7(3), 6:4, 6:1 Viktorię Kuzmovą (WTA 46). Belgijka odrodziła się ze stanu 6:7, 2:4. W trwającym dwie godziny i pięć minut zaserwowała osiem asów i wykorzystała osiem z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Sofia Kenin (WTA 56), która pokonała 7:6(6), 6:3 Ons Jabeur (WTA 58). W pierwszym secie Amerykanka wróciła z 1:3 i obroniła dwie piłki setowe w 10. gemie. Tunezyjka posłała 10 asów, ale została trzy razy przełamana.

Alison van Uytvanck (WTA 51) przegrała 3:6, 2:6 z Anną Karoliną Schmiedlovą (WTA 77). Od stanu 1:3 Słowaczka zdobyła 11 z 13 kolejnych gemów. W trwającym 87 minut meczu obroniła sześć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie. W ćwierćfinale Schmiedlova zmierzy się z Iriną-Camelią Begu (WTA 76), która wróciła z 4:6, 2:5 i zwyciężyła 4:6, 7:6(2), 6:2 Annę Blinkową (WTA 96) po dwóch godzinach i 37 minutach.

Hobart International, Hobart (Australia)

Belinda Bencić (Szwajcaria) - Zoe Hives (Australia, WC) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Alize Cornet awansuje do półfinału turnieju WTA w Hobart?