Australian Open: Magda Linette nie sprawiła niespodzianki. Naomi Osaka za mocna

Magda Linette w dwóch setach przegrała z Japonką Naomi Osaką i na I rundzie zakończyła udział w wielkoszlemowym Australian Open 2019.
Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette (WTA 80) po raz czwarty wzięła udział w Australian Open. W 2016 i 2017 roku odpadła po pierwszym meczu, a w ubiegłym sezonie dotarła do III rundy. We wtorek Polka zmierzyła się z aktualną mistrzynią US Open, Naomi Osaką (WTA 4). Poznanianka nie sprawiła niespodzianki. Uległa Japonce 4:6, 2:6. Linette w Melbourne jeszcze pozostanie, bo czeka ją występ w deblu w parze z Australijką Ajlą Tomljanović.

Na początku obie tenisistki prezentowały chwiejny tenis. W trzecim gemie I seta Linette oddała podanie robiąc dwa podwójne błędy. Osaka również miała jedną taką pomyłkę, do tego wyrzuciła bekhend i Polka zaliczyła przełamanie powrotne. Odwrotnym krosem forhendowym Japonka wykorzystała break pointa na 3:2, a następnie utrzymała podanie do zera. Mistrzyni US Open nie grała na maksimum swoich możliwości, ale miała sytuację pod kontrolą. W tenisie Linette nie czyhały na nią żadne pułapki i Osaka spokojnie utrzymała przewagę przełamania. Set dobiegł końca, gdy Polka zepsuła forhend.

W II secie Linette również nie była w stanie wywrzeć większej presji na Osace. Jej zagrania były za krótkie, zbyt rzadko decydowała się na głębokie krosy i za mało było prób zmian rytmu. W trzecim gemie Polka oddała podanie wyrzucając forhend. Osaka serwowała zbyt dobrze, aby poznanianka mogła wywalczyć sobie choćby jedną szansę na przełamanie. Japonka grała dla niej za szybko i za dokładnie. Efektowny forhend dał mistrzyni US Open prowadzenie 5:2. W ósmym gemie Linette obroniła pierwszą piłkę meczową kończącym returnem, ale drugą Osaka wykorzystała wygrywającym serwisem.

W trwającym 58 minut meczu Osaka zaserwowała sześć asów, a Linette popełniła pięć podwójnych błędów. Japonka zdobyła 24 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Naliczono jej 30 kończących uderzeń i 16 niewymuszonych błędów. Polka miała 10 piłek wygranych bezpośrednio i 17 pomyłek.

Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W ubiegłym sezonie w Waszyngtonie w trzech setach wygrała Linette. Polka w Melbourne nie obroni punktów za III rundę sprzed roku i może wypaść z Top 100 rankingu. Kolejną rywalką Osaki będzie Słowenka Tamara Zidansek.