Australian Open: Kerber udzieliła lekcji młodej Australijce. Trwa zwycięska seria Kvitovej

Andżelika Kerber w 58 minut rozbiła Kimberly Birrell w III rundzie wielkoszlemowego Australian Open 2019. Petra Kvitova wygrała ósmy mecz z rzędu.

Andżelika Kerber Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W pierwszych dwóch rundach Andżelika Kerber (WTA 2) oddała łącznie dziewięć gemów Polonie Hercog i Beatriz Haddad Mai. W piątek Niemka nie miała litości dla 20-letniej Kimberly Birrell (WTA 240). Mistrzyni imprezy z 2016 roku rozbiła Australijkę 6:1, 6:0. W ciągu 58 minut reprezentantka gospodarzy zdobyła tylko pięć z 20 punktów przy swoim drugim podaniu i nie miała ani jednej szansy na przełamanie. Kerber wykorzystała pięć z 10 break pointów. Niemka posłała 17 kończących uderzeń i popełniła dziewięć niewymuszonych błędów. Birrell miała 10 piłek wygranych bezpośrednio i 30 pomyłek.

W środę Australijka wyeliminowała Donnę Vekić. Był to jej drugi występ w wielkoszlemowym turnieju. W 2016 roku odpadła w Melbourne w I rundzie. Kerber notuje 12. start w Australian Open. Trzy lata temu święciła pierwszy tak wielki triumf (kolejne to US Open 2016 i Wimbledon 2018). W ubiegłym sezonie doszła do półfinału.

W IV rundzie Kerber zmierzy się z Danielle Collins (WTA 35), która na swoim rozkładzie ma już dwie rozstawione tenisistki. W poniedziałek wyeliminowała Julię Görges, a w piątek pokonała 6:3, 6:2 Caroline Garcię (WTA 19). W trwającym 63 minuty meczu Amerykanka zgarnęła 21 z 26 punktów przy własnym pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Naliczono jej 26 kończących uderzeń i 11 niewymuszonych błędów. Garcia miała 13 piłek wygranych bezpośrednio i dziewięć pomyłek. Dla Collins to szósty wielkoszlemowy występ. Pięć wcześniejszych zakończyła na I rundzie. Amerykanka po raz pierwszy gra w Australian Open.

Petra Kvitova (WTA 6) wygrała 6:1, 6:4 z Belindą Bencić (WTA 49). W ciągu 68 minut Czeszka zaserwowała siedem asów i zdobyła 30 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy, a sama uzyskała trzy przełamania. Dwukrotnej mistrzyni Wimbledonu zanotowano 32 kończące uderzenia i 19 niewymuszonych błędów. Bencić spotkanie zakończyła z dorobkiem 11 piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek.

Najlepszy wynik Szwajcarki w Melbourne to IV runda z 2016 roku. Jedyny wielkoszlemowy ćwierćfinał osiągnęła w US Open 2014. Kvitova jest niepokonana od ośmiu meczów. W Sydney w drodze po tytuł straciła jeden set, w finale z Ashleigh Barty. Czeszka po raz 10. bierze udział w Australian Open. Najlepiej spisała się w 2012 roku, gdy awansowała do półfinału. Kolejną jej rywalką będzie 17-letnia Amanda Anisimova.