Challenger Burnie: półfinał Kamila Majchrzaka. Niemiec rozgromiony w 49 minut

Kamil Majchrzak pewnym krokiem zameldował się w półfinale turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Burnie na Tasmanii. Polak nie dał żadnych szans Niemcowi Sebastianowi Fanselowowi.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Rozstawiony z "piątką" Kamil Majchrzak (ATP 176) potrzebował do zwycięstwa zaledwie 49 minut. W ciągu nich posłał dziewięć asów, dwukrotnie obronił się przed stratą serwisu i wykorzystał cztery z pięciu break pointów. Jego rywal, Sebastian Fanselow (ATP 324), zdobył zaledwie 25 z 77 rozegranych punktów.

Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego miał problemy przy własnym podaniu tylko w piątym gemie premierowej odsłony. W secie otwarcia wygrał od stanu po 1 w sumie pięć gemów z rzędu. Polak rozpoczął od przełamania także drugą partię. Potem dołożył jeszcze breaka na 5:2, a następnie pewnie zwieńczył pojedynek wynikiem 6:1, 6:2.

Majchrzak zameldował się w półfinale challengera w Burnie. W sobotę jego przeciwnikiem w pojedynku o finał będzie Australijczyk Maverick Banes (ATP 302). Jak na razie Polak zdobył na Tasmanii 29 punktów, co w połączeniu z występem w Australian Open 2019 pozwoli mu awansować w okolice 155. pozycji.

Caterpillar Burnie International, Burnie (Australia)