WTA Petersburg: Bertens i Sabalenka lepsze od Belgijek. Pawluczenkowa odprawiła Ostapenko

Kiki Bertens i Aryna Sabalenka pokonały belgijskie tenisistki w II rundzie turnieju WTA Premier w Petersburgu. Jelena Ostapenko przegrała z Anastazją Pawluczenkową.

Kiki Bertens Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Kiki Bertens
Rozstawiona z numerem drugim Kiki Bertens (WTA 8) pewnie awansowała do ćwierćfinału imprezy w Petersburgu. W czwartek Holenderka pokonała 6:4, 6:2 Ysaline Bonaventure (WTA 148). W ciągu 61 minut tenisistka z Wateringen zaserwowała 13 asów i zdobyła 28 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z czterech break pointów.

Kolejną rywalką Bertens będzie Anastazja Pawluczenkowa (WTA 32), która wygrała 6:4, 6:4 z Jeleną Ostapenko (WTA 22). W trwającym 84 minuty spotkaniu Rosjanka zgarnęła 36 z 48 punktów przy własnym pierwszym podaniu i zaserwowała pięć asów. Moskwianka odparła pięć z sześciu break pointów i osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie, po Australian Open. Ostapenko dwa lata temu triumfowała w Petersburgu w deblu w parze z Alicją Rosolską. Zwyciężyła też tutaj w singlu w 2015 roku, gdy był to turniej ITF.

Aryna Sabalenka (WTA 10) pokonała 6:1, 6:4 Alison van Uytvanck (WTA 52). W drugim secie Białorusinka wróciła z 1:3. W ciągu 70 minut tenisistka z Mińska zniwelowała cztery z pięciu break pointów i zdobyła o 13 punktów więcej od Belgijki (58-45). Było to ich drugie spotkanie. W ubiegłym roku na Majorce lepsza okazała się Van Uytvanck.

W ćwierćfinale Sabalenka zagra z Jekateriną Aleksandrową (WTA 78), która zwyciężyła 7:5, 6:2 Terezę Martincovą (WTA 181). W pierwszym secie Czeszka z 2:4 wyszła na 5:4. Rosjanka zdobyła dziewięć z 11 kolejnych gemów. W trwającym 85 minut spotkaniu Aleksandrowa obroniła osiem z 10 break pointów, a sama wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. Zdobyła 31 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja)