ATP Sofia: najwyżej rozstawiony Karen Chaczanow przegrał pierwszy mecz. Mirza Basić straci tytuł

Najwyżej rozstawiony Karen Chaczanow w trzech setach przegrał z Matteo Berrettinim w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Sofii. Odpadł także broniący tytułu Mirza Basić, który uległ Martinowi Klizanowi.

Marcin Motyka
Karen Chaczanow PAP/EPA / SERGEI ILNITSKY / Na zdjęciu: Karen Chaczanow
Karen Chaczanow nie spisał się w roli głównego faworyta turnieju ATP w Sofii. Rosjanin, który w drabince imprezy został najwyżej rozstawiony, odpadł już po swoim premierowym meczu. W środę, w II rundzie (w I rundzie miał wolny los), tenisista z Moskwy przegrał 7:6(6), 3:6, 4:6 z Matteo Berrettinim.

Pokonując aktualnie 11. w rankingu ATP Chaczanowa, Berrettini odniósł największe zwycięstwo w karierze. W ćwierćfinale Włoch zmierzy się z Mariusem Copilem bądź z Fernando Verdasco, który w środę w I rundzie oddał tylko trzy gemy Aleksandarowi Łazarowowi.

W 1/4 finału Sofia Open 2019 znalazł się już także Roberto Bautista, choć też miał trudny mecz na otwarcie. W starciu z Matthew Ebdenem oznaczony numerem czwartym Hiszpan przegrał pierwszego seta, lecz w dwóch kolejnych stracił pięć gemów i ostatecznie zwyciężył 3:6, 6:3, 6:2. Kolejnym przeciwnikiem 30-latka z Castellon będzie Yannick Maden bądź Marton Fucsovics, który w środę wyeliminował Andreas Seppiego, turniejową "ósemkę".

Mirza Basić nie obroni tytułu. Bośniak, sensacyjny mistrz Sofia Open sprzed 12 miesięcy, z tegorocznej edycji odpadł już po inauguracyjnym spotkaniu, przegrywając z Martinem Klizanem. Słowak w II rundzie zagra z Danielem Brandsem. Z kolei rywalem Gaela Monfilsa w 1/8 finału został Michaił Kukuszkin. Kazach wygrał z Laslo Djere.