Challenger Budapeszt: porażka w 47 minut. Tomasz Bednarek i jego partner odpadli w ćwierćfinale

Tomasz Bednarek i Zdenek Kolar bez powodzenia walczyli o miejsce w półfinale halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Budapeszcie. Polsko-czeska para przegrała wyraźnie w czwartek w zaledwie 47 minut.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
Przeciwnikami Tomasza Bednarka i Zdenka Kolara byli najwyżej rozstawieni w węgierskiej stolicy Kevin Krawietz i Filip Polasek. W pierwszej partii Niemiec i Słowak nie marnowali czasu i po trzech przełamaniach wygrali 6:0. Polak i jego partner zdobyli zaledwie 6 z 30 rozegranych w secie punktów.

W drugiej odsłonie oznaczony "jedynką" debel zadowolił się przełamaniem w gemie otwarcia. Potem faworyci kontrolowali przebieg wydarzeń na korcie. Nasz reprezentant i jego czeski kolega wypracowali tylko jednego break pointa. Po 47 minutach przegrali ostatecznie 0:6, 4:6.

Bednarek i Kolar zakończyli występ w turnieju debla bez zwycięstwa na koncie. W środę nie musieli nawet wychodzić na kort, ponieważ węgierska para Zsombor Piros i David Szintai poddała mecz I rundy walkowerem.

He-Do Hungarian Challenger Open, Budapeszt (Węgry)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 46,6 tys. euro
czwartek, 7 lutego

ćwierćfinał gry podwójnej:

Kevin Krawietz (Niemcy, 1) / Filip Polasek (Słowacja, 1) - Tomasz Bednarek (Polska) / Zdenek Kolar (Czechy) 6:0, 6:4

Czy Tomasz Bednarek wygra jeszcze challengera?