ATP Dubaj: ważny sprawdzian dla Huberta Hurkacza. Polak zmierzy się z Keiem Nishikorim

W środę Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze wyjdzie na kort centralny w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Rywalem Polaka w pojedynku II rundy turnieju rangi ATP World Tour 500 będzie utytułowany Japończyk Kei Nishikori.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Wtorek był dla obu tenisistów dniem debiutu w Dubai Duty Free Tennis Championships. Hubert Hurkacz pokonał Francuza Corentina Mouteta 6:3, 7:5. Polak zagrał bardzo pewnie przy własnym podaniu, ponieważ ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. Do tego wykorzystał dwa z siedmiu wypracowanych break pointów i po 78 minutach odniósł zasłużone zwycięstwo. Wygrana dała mu także cenne 45 punktów do światowej klasyfikacji i szansę na poprawę zajmowanej obecnie 77. pozycji.

Na korcie centralnym zadebiutował w Dubaju Kei Nishikori. Szósty tenisista globu po raz ósmy spotkał się z Benoitem Paire'em i nie był to dla niego łatwy mecz. Japończyk postarał się jednak o trzy przełamania i wygrał 6:4, 6:3. Francuz zmarnował osiem break pointów. - Nigdy nie gra się z nim łatwo. Ma świetny serwis i bekhend. Myślę, że kluczem był bardzo długi gem przy stanie 2:1 w pierwszym secie. Udało mi się go wygrać, a to dodało mi pewności. Gdyby on natychmiast odrobił stratę, wszystko mogłoby się wydarzyć - powiedział po meczu reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni.

Gael Monfils po raz czwarty lepszy od Marina Cilicia

Nishikori rozpoczął zmagania w sezonie 2019 od triumfu w turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Brisbane. Był to jego 12. tytuł w zawodach głównego cyklu, ale pierwszy po 35 miesiącach posuchy. Japończyk z nadzieją przyjechał do Melbourne na Australian Open. Po kilku morderczych pojedynkach dotarł do ćwierćfinału, w którym nie był w stanie skutecznie rywalizować z Novakiem Djokoviciem i skreczował w połowie drugiego seta. Następnie zawitał do Rotterdamu, gdzie po bardzo interesującym spotkaniu musiał w półfinale uznać wyższość Stana Wawrinki.

Jeśli chodzi o Polaków rywalizujących w tourze z Nishikorim, to ostatnim był w styczniu Kamil Majchrzak. Piotrkowianin wygrał dwa sety pojedynku I rundy Australian Open 2019, ale potem stracił energię i skreczował w piątej partii. W 2015 roku trzysetowy, przegrany bój z Japończykiem stoczył w ćwierćfinale imprezy w Halle Jerzy Janowicz. Dopiero gdy rozszerzymy zakres poszukiwań na futuresy, to znajdziemy polskiego tenisistę, który ma na koncie wygraną nad utytułowanym reprezentantem Kraju Kwitnącej Wiśni. W 2006 roku w meksykańskim Monterrey lepszy od niego był Robert Godlewski, ale trzeba pamiętać, że Kei był wówczas 16-latkiem zaczynającym przygodę z zawodowym tenisem.

Kamil Majchrzak w II rundzie challengera w Indian Wells

W środę o godz. 11:00 na korcie centralnym w Dubaju Hurkacz powalczy o największe zwycięstwo w karierze. Jeśli znajdzie sposób na Nishikoriego, to zdobędzie kolejne 45 punktów do rankingu ATP i poprawi życiówkę. Przed naszym tenisistą zadanie trudne, ale nie niewykonalne. Polak będzie musiał dobrze serwować i radzić sobie w wymianach. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport. Relacja na żywo na portalu WP SportoweFakty.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)