ATP Indian Wells: niespodzianka w turnieju debla. Kubot i Melo nie zagrają z Bryanami

Bob i Mike Bryanowie nie awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Indian Wells. Utytułowane amerykańskie bliźniaki przegrały mecz II rundy, choć wygrały pierwszego seta.

Rafał Smoliński
Bob i Mike Bryanowie Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Bob i Mike Bryanowie
Słynni debliści zmierzyli się w II rundzie z duetem Dominic Inglot i Franko Skugor. W poniedziałek zdołali wygrać premierową odsłonę, zanim opady deszczu wyprosiły tenisistów z kortu. Po wznowieniu gry we wtorek Brytyjczyk i Chorwat odpowiedzieli w drugiej partii i wyrównali stan spotkania.

W decydującym o losach meczu mistrzowskim tie breaku Bob i Mike Bryanowie nie stawili większego oporu. 40-letni Amerykanie zdobyli tylko trzy punkty i przegrali ostatecznie 6:3, 3:6, 3-10. Tym samym para numer cztery kalifornijskich zawodów zakończyła zmagania na 1/8 finału.

Inglot i Skugor będą w nocy z środy na czwartek polskiego czasu przeciwnikami Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Polsko-brazylijski duet wygrał dwa poprzednie mecze w BNP Paribas Open 2019 w stosunku 2-1 w setach. Teraz nasz reprezentant i jego partner zmierzą się z Brytyjczykiem i Chorwatem, którzy w zeszłym roku byli od nich lepsi na trawnikach w holenderskim Den Bosch.

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do półfinału?