ATP Indian Wells: pewny awans Nadala. Kecmanović najmłodszym ćwierćfinalistą od 1991 roku

Rafael Nadal pokonał Filipa Krajinovicia w IV rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells. Do ćwierćfinału awansował 19-letni Miomir Kecmanović.

Rafael Nadal Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Rafael Nadal (ATP 2) pewnie wygrał trzy mecze w Indian Wells. Amerykaninowi Jaredowi Donaldsonowi i Argentyńczykowi Diego Schwartzmanowi oddał sześć gemów. W IV rundzie Hiszpan pokonał 6:3, 6:4 Filipa Krajinovicia  (ATP 113). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistów. W 2017 roku mieli zmierzyć się w hali Bercy w Paryżu, ale Nadal oddał ćwierćfinał walkowerem z powodu kontuzji kolana. Serb doszedł wówczas do pierwszego finału turnieju ATP World Tour Masters 1000.

W pierwszym secie Krajinović z 0:3 zbliżył się na 2:3. Nadal wykorzystał break pointa na 4:2 i utrzymał przewagę. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Hiszpan uzyskał na 2:1. W ciągu 86 minut tenisista z Majorki zaserwował siedem asów i zdobył 19 z 23 punktów przy swoim drugim podaniu.

Dla Nadala to 14. występ w Indian Wells i po raz 11. awansował do ćwierćfinału. Hiszpan to trzykrotny triumfator tej imprezy (2007, 2009, 2013). Kolejnym rywalem tenisisty z Majorki będzie Karen Chaczanow.

Miomir Kecmanović (ATP 130) wygrał 6:4 pierwszą partię z Yoshihito Nishioką (ATP 74) po 53 minutach. Drugi set nie odbył się, bo Japończyk skreczował z powodu kontuzji pleców. 19-letni Serb został najmłodszym ćwierćfinalistą imprezy w Indian Wells od czasu Michaela Changa (1991). Jest też pierwszy szczęśliwym przegranym z eliminacji, który w Kalifornii osiągnął tę fazę od chwili, gdy jest to turniej rangi Masters 1000 (od 1990 roku). O półfinał Kecmanović zmierzy się z Milosem Raoniciem.