ATP Indian Wells: Dominic Thiem zastopował Ivo Karlovicia. Ekspresowa wygrana Gaela Monfilsa

Dominic Thiem bez straty seta pokonał Ivo Karlovicia w IV rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. W ćwierćfinale Austriak zmierzy się z Gaelem Monfilsem, który rozbił Philippa Kohlschreibera.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Ivo Karlović w turnieju ATP w Indian Wells pisał piękną historię. Chorwat został pierwszym w dziejach 40-letnim tenisistą w 1/8 finału zawodów rangi ATP Masters oraz pierwszym graczem, który mając ukończony 40. rok życia wygrał trzy mecze z rzędu w jakichkolwiek zawodach głównego cyklu od lutego 1993 roku, gdy do półfinału w San Francisco dotarł wówczas 41-letni Jimmy Connors. W środę weterana z Zagrzebia zatrzymał jednak Dominic Thiem.

Mimo zwycięstwa 6:3, 6:4 w 59 minut, Austriak po meczu bardzo docenił postawę swojego przeciwnika. - Mam do niego wielki szacunek, ponieważ w wieku 40 lat wciąż gra na światowym poziomie. Przed meczem zastanawiałem się, jak to będzie, bo rywalizowałem z nim po raz pierwszy. Ale zdobyłem dwa przełamania w kluczowych momentach i czułem się bardzo pewnie zarówno podczas własnych gemów serwisowych, jak i wtedy, kiedy returnowałem - powiedział 25-latek z Wiener-Neustadt.

Dla Thiema to drugi w karierze awans do ćwierćfinału BNP Paribas Open. W 1/4 finału tej imprezy zameldował się też w 2017 roku. O półfinał rozstawiony z numerem siódmym Austriak zmierzy się z Gaelem Monfilsem, z którym grał dotychczas czterokrotnie i nigdy nie przegrał. Francuz również po raz drugi doszedł do najlepszej "ósemki" w Indian Wells (poprzednio w sezonie 2016) i także odniósł ekspresowe zwycięstwo. Pokonał 6:0, 6:2 w 57 minut Philippa Kohlschreibera, pogromcę Novaka Djokovicia z III rundy, zapisując na swoim koncie cztery asy, pięć przełamań i 20 zagrań kończących.

W BNP Paribas Open 2019 nie ma już reprezentantów gospodarzy. Ostatni, John Isner, odpadł w 1/8 finału, przegrywając 4:6, 6:7(1) z Karenem Chaczanowem. Dla Rosjanina to pierwszy ćwierćfinał od przełomu października i listopada zeszłego roku, gdy zwyciężył w innym turnieju złotej serii, w Paryżu. Kolejnym rywalem oznaczonego "12" Chaczanowa będzie Rafael Nadal, z którym ma bilans 0-5.