Urszula Radwańska: To dopiero początek nowej drogi

Urszula Radwańska jest zadowolona z występu w halowym turnieju ITF na kortach twardych w Kazaniu. W niedzielę polska tenisistka uległa w finale młodej Kazaszce Jelenie Rybakinie.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska, finalistka turnieju ITF w Kazaniu Facebook / Na zdjęciu: Urszula Radwańska, finalistka turnieju ITF w Kazaniu
- To był pracowity tydzień. Pozostał mały niedosyt po finale, ale to dopiero początek nowej drogi. Wracam do domu szczęśliwa - napisała na Facebooku Urszula Radwańska po niedzielnym finale halowych zawodów ITF o puli nagród 25 tys. dolarów w Kazaniu.

Nasza tenisistka w drodze do finału pokonała kolejno Anastazję Tichonową, Dalmę Galfi, Kamillę Rachimową i Lucię Bronzetti. W niedzielę lepsza jednak okazała się urodzona w Moskwie Jelena Rybakina. Grająca pod flagą Kazachstanu zawodniczka wygrała 6:2, 6:3 i wywalczyła trzecie mistrzostwo w 2019 roku.

Radwańska celowa w drugie trofeum w obecnym sezonie, po tym jak w styczniu była najlepsza na Gwadelupie. Krakowianka zdobyła w stolicy Tatarstanu 36 punktów, co pozwoli jej poprawić zajmowaną obecnie 274. pozycję i awansować o kilkanaście miejsc w rankingu WTA. Niska lokata to efekt licznych problemów zdrowotnych i spadku formy. Mimo tego Polka stara się odnaleźć dawny blask.

Czy Urszula Radwańska wróci w 2019 roku do Top 200?