Urszula Radwańska bez tytułu w Kazaniu. Jelena Rybakina pokonała Polkę

Urszula Radwańska nie wywalczyła w niedzielę drugiego tytułu na zawodowych kortach w 2019 roku. Polska tenisistka przegrała w dwóch setach z Jeleną Rybakiną w finale halowej imprezy ITF o puli nagród 25 tys. dolarów w Kazaniu.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Getty Images / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Rozstawiona z "piątką" Jelena Rybakina (WTA 194) okazała się zbyt wymagającą przeciwniczką dla krakowianki. Na inaugurację meczu doszło do czterech przełamań, ale od stanu po 2 reprezentantka Kazachstanu przejęła kontrolę nad wydarzeniami na korcie i pewnie wygrała cztery gemy z rzędu.

Urszula Radwańska (WTA 274) miała problemy, ponieważ urodzona w Moskwie 19-latka nie uznawała półśrodków. Starała się atakować niemal każdą piłkę. Była agresywna na returnie i lepiej radziła sobie w wymianach. Do tego Polka nie biegała już tak ambitnie do każdej piłki. W połowie drugiego seta poprosiła o interwencję medyczną, co dziwić nie powinno, bo wcześniejsze mecze kosztowały ją sporo sił.

Rybakina otworzyła drugą partię przełamaniem, ale przegrała od stanu 2:0 trzy kolejne gemy. To zmobilizowało ją do lepszej gry. Dwa kolejne przełamania załatwiły sprawę. Po 75 minutach grająca pod flagą Kazachstanu zawodniczka wygrała pewnie 6:2, 6:3.

Radwańska zdobyła w stolicy Tatarstanu 36 punktów, co pozwoli jej awansować o kilkanaście pozycji w rankingu WTA. Polka nie sięgnęła po drugi singlowy tytuł w obecnym sezonie i szósty w karierze. Rybakina poprawiła tegoroczny bilans w turniejach ITF na 19-2. W tym roku triumfowała wcześniej w Launceston i Moskwie, a za mistrzostwo zdobyte w Kazaniu otrzyma 60 punktów.