Każdy popełnia błędy. Zobacz, co zrobił sędzia Mohamed Lahyani (wideo)

Sędzia Mohamed Lahyani nie miał udanego dnia podczas środowego meczu Johna Isnera z Roberto Bautistą. Arbiter spotkał się z krytyką, gdy postanowił przerwać jedną z wymian.

Rafał Smoliński
Mohamed Lahyani Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Mohamed Lahyani

Każdy popełnia błędy, nawet najbardziej doświadczony sędzia. W środowym pojedynku ćwierćfinałowym turnieju Miami Open 2019 Mohamed Lahyani postanowił przerwać wymianę, gdyż uznał, że serwis Johna Isnera był autowy. Challenge jednak wykazał, iż arbiter popełnił bardzo duży błąd, na co kibice nie zareagowali przychylnie.

Na szczęście sytuacja miała miejsce przy pierwszym punkcie ósmego gema w drugim secie i nie miała wpływu na losy spotkania. Lahyani przeprosił Isnera za niepotrzebną reakcję, a ten poprosił fanów o uspokojenie się. Broniący tytułu Amerykanin pokonał Hiszpana Roberto Bautistę 7:6(1), 7:6(5) i w piątkowym półfinale spotka się z rewelacyjnym Kanadyjczykiem Feliksem Augerem-Aliassime'em.