WTA Birmingham: Urszula Radwańska w ćwierćfinale!

Urszula Radwańska (WTA 77) pokonała Julię Goerges (WTA 97) 7:6(3), 6:3 i awansowała do ćwierćfinału turnieju AEGON Classic rozgrywanego na kortach trawiastych w Birmingham (z pulą nagród 220 tys. dolarów).

W pierwszym secie obie tenisistki po jednym razie przełamywały swoje podania. Radwańska straciła własne podanie w siódmym gemie, ale natychmiast odrobiła tę stratę. Polka w sumie zmarnowała aż 10 break pointów, w tym siedem w 12. gemie (prowadziła 40-0), które jednocześnie były piłkami setowymi. W tie-breaku od stanu 2-2 wygrała cztery piłki z rzędu. Wykorzystała drugiego setbola, czyli w sumie potrzebowała ich dziewięć, by zakończyć tego trwającego prawie jedną godzinę seta.

W siódmym gemie drugiego seta Radwańska przełamała rywalkę. W dziewiątym gemie Polka prowadziła 30-0, ale Goerges doprowadziła do stanu po 30 dwoma asami. Zaraz potem Niemka popełniła podwójny błąd serwisowy, który dał Krakowiance pierwszego meczbola. Więcej ich nie potrzebowała i po jednej godzinie i 35 minutach zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.

Goerges w ubiegłym sezonie dwukrotnie pokonała młodszą z sióstr Radwańskich. Dla 18-letniej Urszuli będzie to trzeci ćwierćfinał w karierze, a pierwszy w tym sezonie.

Rywalką Polki w walce o półfinał będzie zwyciężczyni meczu Jie Zheng (Chiny, 1) - Magdalena Rybarikova (Słowacja, 13)

AEGON Classic, Birmingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 220 tys. dol.