ATP Monte Carlo: Łukasz Kubot lepszy w deblu od Dominika Thiema. Polak i Marcelo Melo w ćwierćfinale

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału zmagań w grze podwójnej w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. W II rundzie Polak i Brazylijczyk w dwóch setach pokonali Dominika Thiema i Juergena Melzera.

Marcin Motyka
Łukasz Kubot Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
Czwartek nie był udanym dniem dla Dominika Thiema. Najpierw Austriak niespodziewanie odpadł w 1/8 finału singla turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo, przegrywając z Dusanem Lajoviciem. Następnie w parze z rodakiem, Jürgenem Melzerem, pożegnał się ze zmaganiami w deblu, ulegając parze Łukasz Kubot / Marcelo Melo.

Mecz przebiegał pod kontrolą Kubota i Melo. W pierwszym secie polsko-brazylijski duet błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 4:1, by wygrać 6:3. W drugim lubinianin i jego partner znów prowadzili 3:1, tym razem dali się jednak dogonić i Austriacy wyrównali na 3:3, lecz w siódmym gemie ponownie przełamali rywali i tej przewagi już nie oddali.

Spotkanie trwało 66 minut. W tym czasie Kubot i Melo zaserwowali jednego asa, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali trzy z 11 break pointów i łącznie zdobyli 61 punktów, o 18 więcej od Austriaków.

Dla Kubota i Melo to drugi wspólny awans do 1/4 finału Rolex Monte-Carlo Masters. Poprzednio w tej fazie zawodów w Monako zameldowali się w 2017 roku. Ćwierćfinał to zarazem wyrównanie najlepszego wyniku Polaka w księstwie. Melo natomiast przed pięcioma laty w duecie z Ivanem Dodigiem zagrał w finale tej imprezy.

O półfinał rozstawieni z numerem drugim Kubot i Melo powalczą z oznaczonymi "siódemką" Chorwatami Nikolą Mekticiem i Franko Skugorem. Mecz odbędzie się w piątek. Został zaplanowany na Korcie Książąt jako trzeci w kolejności od godz. 11:00.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)
ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 5,207 mln euro
czwartek, 18 kwietnia

II runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Juergen Melzer (Austria, WC) / Dominic Thiem (Austria, WC) 6:3, 6:4

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do półfinału?