Urszula Radwańska bez powodzenia na amerykańskiej mączce. Odpadła w Charlottesville

Urszula Radwańska znów nie wygrała meczu na amerykańskich kortach ziemnych. We wtorek polska tenisistka przegrała w I rundzie zawodów ITF o puli nagród 80 tys. dolarów w Charlottesville.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Getty Images / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Przeciwniczką krakowianki była Sesił Karatanczewa, która obecnie aktualnie zajmuje w rankingu WTA 206. pozycję. Kazaszka szybko zdobyła dwa przełamania i wyszła na 3:0. Dopiero wówczas odpowiedziała Polka, która wygrała dwa gemy z rzędu. Jednak w pierwszym secie nie poprawiła już swojego dorobku, bowiem przeciwniczka zwieńczyła partię wynikiem 6:2.

W drugiej odsłonie Urszula Radwańska (WTA 261) podjęła skuteczną walkę tylko na początku, gdy dwukrotnie odrobiła stratę breaka. Od stanu po 2 na korcie rządziła już tylko Karatanczewa, która postarała się o dwa przełamania i po 72 minutach zwyciężyła ostatecznie 6:2, 6:2.

Ula Radwańska po raz czwarty z rzędu szybko zakończyła występ w turnieju rozgrywanym na kortach ziemnych w USA. Wcześniej nie udały się jej starty w Palm Harbor i Pelham oraz Dothan, gdzie nie przeszła eliminacji. Wtorkowa porażka praktycznie pozbawiła Polkę szansy na grę w kwalifikacjach do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2019.

W Charlottesville zaprezentuje się jeszcze Katarzyna Kawa (WTA 225). Ona również dostała się do głównej drabinki jako jedna z ostatnich. Kryniczanka jest w lepszej sytuacji od Radwańskiej, jeśli chodzi o walkę o eliminacje do międzynarodowych mistrzostw Francji. Osiągnięcie półfinału w Charlottesville załatwi sprawę, ale wcale nie musi to być łatwe zadanie. W I rundzie rywalką Kawy będzie amerykańska kwalifikantka Rasheeda McAdoo (WTA 628).

Boar's Head Resort Women's Open, Charlottesville (USA)